Wpis z mikrobloga

@Apocotokomu jak masz garnek 8-10 l, to na warkę z ekstraktów będzie git. Do tego dwa wiadra (fermentory), 2 wezyki silikonowe (jeden to taki ze 1.5-2m), zaworek do rozlewu, starsan/oxi do dezynfekcji, kapslownica i kapsle i na poczatek styknie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Apocotokomu: widzę że nie tylko ja mam zamiar zacząć przygodę. Właśnie kończę lekturę Richarda lehrla o warzeniu w domu. Jutro chce się do stacjonarnego sklepu wybrać na rekonesans przyrządów. Mam już w koszyku na brawamatorze trochę gratów dodanych ale coś w kościach mi mówi że jutro wrócę z rekonesansu z kiblem brewkitem i ekstraktem słodowym ;)
@Apocotokomu @ZielonyMazak @cotrza na początek lepiej kupić minimum i jak się spodoba to upgrejdować. Mi duzo pomogły filmy na YT kopyra, z warzeniem-bardziej chodzi o to czego unikać i o co zadbać i w ogóle o co tak naprawdę chodzi. Polecam poświęcić wieczór na podstawy. Jak jakieś pytania się pojawią to wołajcie. A i najważniejsze, jak kapslownica to tylko nie Greta, eterna jest natomiast spoko :)

PS są tańsze i lepsze sklepy
@cotrza: masz 3 możliwośći warzenia
-brewkit
-ekstrakt
-slody

Brewkit to tak jakby piwo instant. Mieszkasz brewkit z wodą i ekstraktem slodowym albo cukrem, dodajesz drożdże i czekasz aż się przefermentuje

W ekstraktach, rozrabiasz je z wodą, ale dodatkowo musisz zrobić proces gotowania, a podczas niego chmielenie. Brewkit jest już nachmielony
@cotrza
www.alepiwo.pl
www.marxam.pl
www.twojbrowar.pl
www.piwnykraft.pl
Ja na początek polecam kupno ekstraktów słodowych i chmiele osobno, policzyć sobie w kalkulatorze IBU i sobie działać. #!$%@?ć brewkity :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dahlem: dwa dni temu jeszcze myślałem że pierwsze musi być z brewkitu ale po przestudiowaniu forum piwo.org zaczynam się zastanawiać poważniej nad ugotowaniem
@cotrza gotować to tak czy siak będziesz. ;)

Moje początki to ekstrakty z własnym chmieleniem i było super. Tu głównie chodzi o nauczenie się schematów i głównie to fermentacja jest najważniejsza, więc nie ma co zaczynać z zacieraniem na początek :)
@bomba4 twoje prawo :)

Po prostu uważam że zbyt wiele rzeczy może pójść nie tak podczas zacierania i można się zrazić, a i tak to fermentacja i higiena jest najważniejsza. :)