Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witam. Mam pytanie. Jestem już po wykonanej elewacji budynku (styropian + klej + siatka) i dopiero teraz zdałem sobie sprawę że mocując uchwyt antenowy bezpośrednio do ściany stworzyłem sobie mostek termiczny... Czy ktoś może mi powiedzieć czy poważny to błąd czy mogę sobie to odpuścić bo straty ciepła będą i tak minimalne? Proszę o opinie jakiegoś fachowca. Dziękuję. #budownictwo #budowadomu
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Toudi92: Mogłeś zamocować do ściany i mieć mostek o średnicy 5cm jak zrobiłeś albo zamocować za pośrednictwem kotew i tulejek co by dało 4szt po jakieś 2cm średnicy. Moim zdaniem żadna różnica a dużo mniej kombinowania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darek-jg: zamontowałem bezpośrednio na ścianie z pustaka i całość otuliłem styropianem ale tak jak pisałem powyżej rura metalowa jest sama w sobie mostkiem i pytam czy ten mostek jest duży i się martwić czy temat olać.
  • Odpowiedz
@Toudi92: A co z dyblami obejm rur spadowych? Olaboga tona węgla więcej :/
A tak całkiem serio, określenie „mostek termiczny” ostatnimi latami zrobiło się tak popularne ze ludzie zafiksowali się...
Bardziej martwiłbym się o zaciek na elewacji, ogólnie elewacja to słabe miejsce na montaż anteny. Teraz praktycznie wszędzie króluje kolor biały, kurz zbiera się na rurce, przychodzi woda i robi się #!$%@? brzydki zaciek w lini uchwytu. Ja preferuje czoło
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzazzio: czerpnia i wyrzutnia też będzie. Nie mam komina wiec jedynym miejscem do montażu była ściana szczytowa (z tamtej strony jest maszt RTV). Rura została zamontowana ze spadem i opiankowana, liczę że to wystarczy.
  • Odpowiedz
@Toudi92: Można w podbitce zrobić czerpnie i wyrzutnie. Odezwij się w czwartek/piątek , będę na pewnej budowie to zrobię Ci foto jak wyglada zaciek od wyrzutni na elewacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzazzio: niestety ale projekt domu plus inne czynniki spowodowały że bedzie na ścianie. Już przepusty mam zamontowane. Ale zdjęcie podeślij. Co z tym mostkiem? Ile tam ciepla będzie uciekać? Martwić się?
  • Odpowiedz
Zreszta nie tylko uchwyty, ale wszelkiej maści oświetlenie, czerpnie/wyrzutnie od reku tworzą fatalne zacieki.


@dzazzio: a najgorsze, że mało który ociepleniowiec zwraca na to uwagę
@Toudi92: jak zrobiłeś spad to dobrze, za to pewnie pion też uciekł i nie wykorzystasz 100% powierzchni talerza
  • Odpowiedz