Wpis z mikrobloga

Ej mirki, bo ktoś mi właśnie opowiada superśmieszną AUTENTYCZNĄ, POWTARZAM, AUTENTYCZNĄ HISTORIĘ, że jego lekarka po ślubie wzięła dwa nazwiska i nazywa się na zasadzie Kowalska-Kowalska. To jest w ogóle możliwe? Wydawało mi się, że to niezgodne z prawem, tak jak "wymienienie się" nazwiskami, ale w sumie nie mam żadnego dowodu na to. Ktoś z was się zna? :D
#pytanie #prawo
  • 13
@chemik_kieszyk: no ale wiesz to na pewno czy heheszkujesz? Bo z tego co się kiedyś orientowałam to nie można tak zrobić, ale teraz znalazłam potwierdzenie tylko na jednej stronce. Nie wiem nawet jak to wpisać w Google żeby wyszukać
art. 25 par. 2 KRO


@chemik_kieszyk: nie ma tam też nic o tym, że jak się przyjmuje nazwisko dwuczłonowe to nie można się wymieniać kolejnością ¯\_(ツ)_/¯
Znalazłam już trzy strony potwierdzające, że nie można mieć dwuczłonowego nazwiska z takich samych członów. Idę akurat w przyszłym tygodniu po dokumenty do USC to ich spytam z ciekawości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Limonene: cały czas byłam przekonana, że tak nie można, ale w sumie teraz trochę poszperałam i faktem jest, że nie jest to wprost zakazane. Pewnie zależy od kierownika USC, jeden zarejestruje, drugi nie ¯\_(ツ)_/¯

A tak w ogole, co ta baba ma w bani xD