Wpis z mikrobloga

@Markus86: mam SKG 2088 od ponad 3 lat, ostatnio rzadziej używana ale przerobiła już z 300-400kg owoców i warzyw i działa bez zarzutu

Co do czyszczenia to ja używam zmywarki, przed włożeniem opłukuję wszystkie części i w razie potrzeby szczotkuję sito szczoteczką z zestawu. Mycie ręcznie byłoby męczące. Ogólnie czyszczenie to ogromny minus, ale z tego co wiem to wszystkie wolnoobrotowe są problematyczne w czyszczeniu z uwagi na konstrukcję
  • Odpowiedz
@Markus86: kielich jest dość kruchy, chyba wykonany z poliwęglanu. Ja mam drobne popękania na zaczepach (powierzchowne) które powstało w wyniku mocowania dzbana na siłę gdy świder był w złej pozycji

Konstrukcja wygląda tak, że jak się ustawi ślimaka w złej pozycji (tj. nie wskoczy on do gniazda) to wystaje on o kilka mm za dużo do góry i wtedy podczas nakładania i blokowania (skrętem) kielicha/dzbana można połamać zaczepy. Trudno to
  • Odpowiedz
@Markus86: możliwe, że teraz są lepsze modele bo ja kupowałem jakoś na początku 2017 roku, więc nie sugeruj się zero-jedynkowo tym co piszę. Ja kupiłem tą wyciskarkę za 1000 zł i jestem mega zadowolony, choć bywało, że się zablokowała przy dużym przemiale - szczególnie często ma to miejsce przy bardzo twardych warzywach jak np. burak czy nawet kapusta, po prostu trzeba wolniej jej podawać. Ale wtedy włącza się wsteczny bieg
  • Odpowiedz