Wpis z mikrobloga

@mario-zdk: hołownia to prawicowiec, tak samo jak plebania obywtelska - to chorągiewki liczący tylko na to że przejmą władzę po PIS i tyle - Strajk Kobiet jest lewicowy bo posiada lewicowe hasła i skupia się na wolności kobiet
@kipman1: Hołownia przede wszystkim jest za merytorycznym dialogiem, a nie narzucaniem prawa siłą. Jest też za skupieniem się na wsparciu kobiet, które stają przed takim wyborem i które zdecydują się urodzić niepełnosprawne dziecko, a nie zmuszaniem ich do tego.
A swoją drogą dla prawicy jest on m.in. "lewakiem" i "katolikiem bezobjawowym".
@Sylwira: częściowo zgodzę się, jednak bardzo dużo w przeszłości Holownia wypowiadał się w tej tematyce i był bardzo ortodoksyjny. Mimo wszystko uważam że prędzej czy później dogadają się bo wróc jest jeden najważniejszy PIS, a cel do dobro kobiet.
@kipman1: W przeszłości owszem, ale miał czas żeby zweryfikować swoje poglądy. Do tego ma teraz żonę i córkę, a to też dużo zmienia :) Oczywiście nadal ma dosyć konserwatywne poglądy i wcale się z tym nie kryje, ale już nie zamierza się z nimi narzucać, co najwyżej rozmawiać.
A w ruchu który się w okół niego stworzył faktycznie gromadzą się ludzie o bardzo rozmaitych poglądach, którzy po prostu mają dosyć podziału
@Sylwira: no i to dowodzi bardziej o braku stabilności merytoryczno-poglądowej - konfederacja też zaczęła przyjmować kogo popadnie bo liczy się kapitał polityczny i wiemy jak to się skończyło. Ja mam poglądy lewicowe, i mój wrodzony romantyzm nakacuje mi kibicować aby zastąpił miejsce pis i parafii obywatelskiem na prawej stronie. Jeszcze miesiąc temu nigdy bym nie uwierzył że cała Polska pójdzie za lewicowymi prowolnościowymi i prokobiecymi hasłami, zatem wszystko jest możliwe i
@kipman1: I tu się mylisz, po prostu założenia Polski 2050 nie są oparte na dotychczasowych podziałach na prawicę i lewicę i zdecydowanie nie ma przyjmowania ludzi z "łapanki", byle by podbić kapitał. Konfederacja przyciągała wolnościowców ukrywając swój fundamentalistyczny charakter, natomiast my chcemy pokazać, że można rozmawiać, można działać razem i szukać optymalnych rozwiązań dla społeczeństwa mimo pewnych różnic poglądów. Założenia naszego ruchu można znaleźć na stronie: https://polska2050.pl/nasze-dna
Natomiast wracając do Hołowni,
@Kafau: Hołownia swoją oficjalną opinię i głośny sprzeciw w sprawie decyzji TK wyraził bardzo jasno już na następny dzień po jej ogłoszeniu https://www.youtube.com/watch?v=KUGqleZ4qGo, a mniej oficjalną skierowaną do członków ruchu zaraz po upublicznieniu tego werdyktu, najpierw w postaci posta na FB, a potem w postaci specjalnego live-a. Dołączenie do późniejszych protestów było tylko oczywistym następstwem.
@Sylwira: absolutnie się z tobą nie zgadzam, jego poglądy nie są zgodne z moimi zatem nie interesuje mnie czy jego poglądy są mniej/bardziej prawicowe czy jeszcze inne. Nie interesują mnie ogólniki które mają każdego zadowalać - chcę konkretów. Hołownia nigdy nie będzie też pomostem łączącym różnego typu strony polityczne, co najwyżej elementem który będzie potrzebny komuś innemu do stworzenia koalicji. Swój czas na promocję już miał, teraz są inne czasy, inne
@kipman1: Oczywiście to jest Pana wybór, jak ma pan stricte lewicowe poglądy to jak najbardziej powinien Pan głosować na Lewicę. Mi tylko chodzi o to, że dużym błędem jest traktowanie Hołowni, a tym bardziej ruchu Polska 2050 jako zjawiska prawicowego, ja sama mam zdecydowanie bardziej (choć nie skrajnie) lewicowe poglądy.
Z resztą chciałabym zauważyć, że w czasie wyborów to właśnie Hołownia nawet bardziej stanowczo niż Lewica mówił o konieczności rozdziału Kościoła
@Sylwira: Ok kończę temat bo pisanie z telefonu tak dlugich tekstów jest czasochlonne i męczące. Tak jak pisałem wczesniej, Holowni życzę powodzenia w zbieraniu elektoratu na prawej flance, mam nadzieje że elektorat plebanii obywatelskiej podbierze jak najbardziej. Ja pozostanę przy Lewicy, oby w przyszłości lepszej, swiadomej obywatelsko Polsce, pozdrawiam.