Wpis z mikrobloga

Mirki. Posiadam płytę indukcyjną do wbudowania Amica model: PI6541S4UD od 3 lat.
Od kilku tygodni z ściany, w której poprowadzone są przewodu zasilające płytę jak i kuchenkę elektryczną słychać buczenie, przypominające dźwięk stacji transformatorowej, takiej znajdującej się na słupach. Co się dzieje? Jestem pewny, że to ma związek z płytą, gdyż odłączenie jej od zasilania poprzez przełącznik w rozdzielni buczenie ustaje. A pojawia się po pierwszym włączeniu płyty.
#dom #elektryka #elektryk #amica #agd
  • 9
@wypokowy_expert: Nie no to wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to już jutro sprawdzę, w dzień. Puszki są dwie. Powiem, że jeszcze jakiś dłuższy czas temu to działo się inne zjawisko, mianowicie w jednej z puszek drżała pokrywka od puszki, musiałem ją delikatnie poprawić aby nie drżała.
@wypokowy_expert: Jednak postanowiłem zawierzyć to fachowcowi i zadzwoniłem po elektryka. Elektryk zdjął osłonę puszki, poruszał przewodami i buczenie ustąpiło. Zrobił jeszcze tak, że w tej puszcze 4 przewody od indukcji były połączone na zakręcanie i owinięte taśmą izolacyjną. Elektryk skrócił połączenie o jakie 2 cm i założył plastikowe kapturki. Od tego momentu już nie ma buczenia. Elektryk wziął za to "na piwo" czyli 10 zł.