Wpis z mikrobloga

@torbapelnakorytarzy: W sumie akurat spoko - tutaj imo protestujący nie przekroczyli granicy - nie zniszczyli nic (można to po prostu odczepić i wyrzucić), choć jestem zdania żeby na czas tych protestów w ogóle omijali kościoły i nie dawali pożywki i nie dzielili.

A co do samego faktu, że ten akurat kościół dba o bezdomnych spoko, ale protestujący wyrażają pogardę do instytucji, a nie pojedynczych parafii. Sam totalnie gardzę polskim kościołem i
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: To co jest najgorszego w tych protestach to nawoływanie do agresji i odpowiedzialności zbiorowej. Dla tych, którzy dopuszczają się aktów wandalizmu na kościołach - cały Kościół to "pedofile" albo "ukrywający pedofilów". Są przepisy prawa, które w Polsce karzą za szerzenie nienawiści, nawet słownej i za nawoływanie do ataków i agresji, ale policja jak widać jest bezradna.
  • Odpowiedz
@Kemel: protestujący wyrażają pogardę dla instytucji która jest szczęśliwa z wyroku trybunału, mimo że to rządzący zdeptali kompromis aborcyjny. Nie jeden ksiądz uważa że kompromis był dobry. Nie dlatego że mu się ten kompromis podoba, ale dlatego że taki kompromis stanowił cienką linię po której przekroczeniu... no właśnie widzimy co się stało po jego przekroczeniu.

Kościół chce całkowitego zakazu aborcji. Kościół sam też na kompromis przystał. Sam pogardzany przez wielu tutaj
  • Odpowiedz
@torbapelnakorytarzy: Protestujący wyrażają pogardę dla instytuicji, która za ich pieniądze regularnie wchodzi im w życie z butami, mówi co wolno, czego nie wolno. Jest instytucją bezkarną, która nie chce wyjaśniać się z brudów nawet kiedy się ich złapie na tym za rękę.

Spoko jesteś katolem - Ja to szanuję i rób co chcesz dopóki nie narzucasz tego innym. Problem w tym, że to nie z wiernymi ma być rozmowa tego typu
  • Odpowiedz
@Kemel: aa rozumiem,
Ale ja sie pytam o twój szacunek do ludzi, a nie o jego "brak szacunku do siebie". To z tego szacunku do niego uważasz to za poprawny sposób do zwracania się do niego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znam ludzi którzy mówią na siebie że są głupi, i jakoś się do nich tak nie zwracam.
  • Odpowiedz
@Kemel: ale ja nie mówię o innych, ja Ciągle się mówie o tobie. Czy tak wygląda wg ciebie szacunek do ludzi? Czy tak to usprawiedliwiasz gdy kogoś tak nazywasz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Np. starsze kobiety miedzy soba często mówią na siebie "stara baba jesteś", ale jakoś z szacunku bym sie do nich tak nie zwracał.
Ciesze się że przynajmniej twierdzisz że szanujesz.
  • Odpowiedz