Wpis z mikrobloga

#domeny #hosting #hekko #hekkonet #cyberfolks a ponieważ to ze stajni #h88 to także #linuxpl
Chciałbym bardzo mocno przestrzec i odradzić przed dostawcą hekko.pl, które w najbliższym czasie zamieni się w cyber
folks, więc tych drugich też mocno odradzam.
Jestem ich klientem od około 4 lat. Potrzebowałem w miarę taniego hostingu, głównie do stawiania klientom stron wizytówek niewielkich sklepów, także bez większych wymagań. I przez te około 3 lata działało tak jak trzeba, chociaż cena rosła. Szybkość, nie powalająca, ale zadowalająca, support całkiem sprawnie działający, ale to co się ostatnio dzieje to tragedia....
Już wcześniej w tym roku pojawiały się jakieś dziwne akcje, których dobrze nie pamiętam, ale np. miesiąc temu zwiększyłem pakiet hostingowy. Wszystko w porządku, pojemność od razu zwiększona i wszystko działa. Kilka dni później chcę wejść na serwer przez ssh, ale nie mogę się zalogować. Kontakt z supportem i okazuje się, że ssh zostało wyłączone przy zmianie pakietu. Nie są w stanie również mi odpowiedzieć dlaczego tak się stało, że nikt mnie nie poinformował.
No i to co najlepsze (a raczej najgorsze) zaczęło się dziać w ciągu ostatniego tygodnia. Dostałem maila, że będą prowadzone prace techniczne od godz 21 w niedzielę do 6 rano w poniedziałek i usługa będzie niedostępna przez co najmniej 3h co już nie wygląda zbyt ciekawie. O godzinie 8 klienci dobijają się z pretensjami, że nie działa a to strona a to mail. Na infolinii dowiaduję się, że migracja im się nie udała i muszę czekać. Ile? Nie wiadomo. Około godz 10 serwery wstają i ponoć wszystko ma być ok. No niestety nie... poczta nie działa. Telefon na infolinię i zwalanie na to, że na pewno mam złe hasło, bo pani w logach ma napisane, że podałem złe hasło, a jak w logach tak napisali to tak musi być. Dziwne, że akurat teraz programy pocztowe mają zapisane złe hasło. Po chwili drążenia okazuje się, że maile jednak nie działają bo... oczywiście migracja. I znowu dostaję komunikat, że teraz ma już wszystko działać. Mija kilka minut i dopatruję się, że nie działają wszystkie subdomeny. Telefon na infolinię i znowu ta nieszczęsna migracja. Teraz to już na pewno wszystko będzie działało.
Wczoraj chcę się zalogować przez ssh, no ale idzie... migracja! No i teraz to już będzie działać jak ta lala. Dzisiaj dostaję maila z informacją, że Let's Encrypt dla jednej z domen nie został odnowiony. Klikam w link, żeby sprawdzić o co chodzi, ale nie mogę się zalogować do Direct Admina. Infolinia... migracja... na pewno złe hasło... a czy pan nie zmieniał hasła... no faktycznie pan nie zmieniał... to proszę sobie jednak zmienić te hasło... Zmieniłem, zalogowałem się. Sprawdzam co jest nie tak z certyfikatem - nie masz darmowych certyfikatów (gdzie u nich nawet najtańsze pakiety to mają), musisz sobie wykupić. Infolinia... migracja... powinno działać...
Już początek wszystkich problemów utwierdzał mnie w tym, że trzeba uciekać gdzieś indziej, ale cała reszta pomogła podjąć decyzję, żeby zrobić to natychmiast mimo, że pozostało mi jeszcze pół roku.
Tak więc, ODRADZAM WSZYSTKIM HEKKO I CYBER_FOLKS (którym niebawem się stanie)
  • 10
@sohost: Dość szybko utożsamiliście się z gównohostingami... Uderz w stół ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@drako945: Ja jestem zwolennikiem public cloudów wszelkiej maści - Azure / AWS / GCP itp. Da się zrobić tanio, a zwykle jest 1000* stabilniej niż na serwerze zarządznym przez nazwopodobne firmy. Takie historie jak OPa są niewyobrażalne
@sohost Nie skorzystam. Patrząc na cennik już na dzień dobry czuję się, że ktoś chce mnie zrobić w bambuko. Cena dla jednego pakietu jest podana za rok, dla drugiego za kwartał a jeszcze dla innego za miesiąc. Z mojej perspektywy to czyhanie na to, że klient się nie zorientuje i kupi ma miesiąc myśląc, że otrzyma na dłużej
@piasek1990: też mam kilka stron na hekko i już #!$%@? jestem tą całą migracją... o dziwo póki co bez problemowo.

od dłuższego czasu planowałem spadać na jakiś ogarnięty vps do lepszego dostawcy, więc to chyba dobry moment.