Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Yo. Szukam jakiś planów do pełnego dystansu im gdzieś w sierpniu 2021. Do tej pory klepałem 1/2 i maratony mtb. Nie za bardzo wiem jak przygotować się pod pełen dystans. Chodzi mi czy interwały robić długie na małej mocy czy krótki na dużym wysiłku. No i na im chce też zrobić pierwszy maraton.
Ktoś ma jakaś rozpiskę żebym sobie popatrzył i ustawił pod siebie?
Może być bez pływania bo tu 1:15h ogarne a nie bardzo chce wydawać na trenera żeby urwac 5-10min po paru miesiącach.
#triathlon #ironman
  • 16
  • Odpowiedz
@uhauha: kup trainerroad (nawet na miesiąc by zobaczyć jak plan wygląda). Robiłem ich plan pod pełnego IM chociaż ostatecznie w pełnym nie wystartowałem to... efekty były bardzo zadowalające.
  • Odpowiedz
Chodzi mi czy interwały robić długie na małej mocy czy krótki na dużym wysiłku. No i na im chce też zrobić pierwszy maraton.


@uhauha: Protip:
Nie rób.
(w sensie pierwszego maratonu na IM).

Ile zakładek robisz w tygodniu? Robisz je długie czy raczej krótkie?
Z bazą zdaje się że wyżej niż 34km wybiegań nie ma co robić, ale jest wysokie prawdopodobieństwo, że się mylę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wyrewolwerowanyrewolwer: teraz klepie bazę i jeden interwały na rowerze i biegu. 7 dni w tygodniu na zmianę rower bieg. Zakładek jeszcze nie robię bo nie ma sensu jeszcze. Dopiero od Lutego/marca. Biegam ok. 3*10km + 12-15km wybieranie, rower 2*20-30km + długa jazda 2-3h mtb na razie. Ogólnie sam sobie chyba ogarne plan bo te z netu są słabe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uhauha: co do chu.. Ten słownik w Xiaomi odwala!
Rower 2*20-30km, bieg 3*10-12km
+ wybiegania i długie jazdy w weekend.
Nie można edytować wpisów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wyrewolwerowanyrewolwer: nie wiem czemu ale wykop kasuje mi gwiazdki przy pisania komentarza. Po co regeneracja jak jeżdżę i biegam w tlenie. Raz na 3 tygodnie robię regenerację i reset. Biegam ok 40-45km, rower ok. 100-120km. Jak już zbije puls do normalnego poziomu to będę klepał same interwały a w weekend długie jazdy i wybiegania i wtedy dopiero zrobię dzień wolny. Ogólnie tak się przygotowywałam do 1/2 im i było całkiem ok.
  • Odpowiedz
@uhauha: No to już wiesz czemu nie potrzebujesz regeneracji.
Pod pełen dystans w tlenie dobrze jest zrobić tak z jedno rozbieganie co najmniej 22-24km. No, 17km to minimum.
Rower - 4-5h na długim rowerze, co daje tak z 130-160km rozjazdu.
I to masz 2 dni dopiero, a gdzie reszta jednostek w tygodniu?
  • Odpowiedz
Po co regeneracja jak jeżdżę i biegam w tlenie.[...] Ogólnie tak się przygotowywałam do 1/2 im i było całkiem ok.


@uhauha: To tak w kontekście tego...

nie zacznę robić teraz 180km wyjeżdżam i 30km biegu. Dopiero początek. Daj mi 2mc ;)

To zaczynasz dopiero czy masz już bazę po 70.3?

Pytałeś wyżej o interwały - na rowerze wrzucam 15minutowe na 100%ftp+trochę (te trochę to zazwyczaj 10-15W więcej).
Na biegu 3-2-1, kilometrówki
  • Odpowiedz