Wpis z mikrobloga

@Kempes: ofc zarzuty jak najbardziej trafione ale zastanawia mnie tu zawsze jedno. Dlaczego osoby, które nic wspólnego z kościołem nie mają... ba nawet w Boga nie wierzą mają największy problem z tym co się w kościele dzieje :)
W sensie to tak jak tutejsze kuce wypowiadające się o aborcji :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@FenrisVonUlfer Jak można nic nie mieć wspólnego z kościołem skoro partia rządzącą ręką w rękę rządzi Polską razem z kościołem? Mnie to, jako obywatela, dotyka osobiście ich "umowa" ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kempes: Mireczku - najważniejsza ustawa czyli konstytucja odwołuje się do Boga: https://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm
Większość naszej historii opiera się na chrześcijaństwie i kościele.
Dotyka Cię, że system wartości mamy oparty na wartościach katolickich?
Czy dotyka Cię, że kler wpieprza paluchy tam gdzie nie powinien(tu pełna zgoda)?

Jednakże jest też druga strona medalu - wartości wyznawane przez osoby wierzące odwołują się do chronienia
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@FenrisVonUlfer A wartości katolickie, a raczej chrześcijańskie, na jakich wcześniejszych wartościach są oparte?
Jeżeli chodzi o DEMOKRACJĘ to nie jest ona oparta na wartościach chrześcijańskich, bo demokracja pochodzi... no właśnie, Mireczku, skąd pochodzi? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kempes: Ale ile procent księży to dotyczy? Najbardziej znany przypadek podobno życia w stylu bizancjum tj Tadeusz Rydzyk to powtarzane do oporu kłamstwo , nigdy nie jeździł maybachem ani nie mieszkał w pałacu, każdy może pojechać do jego domu zakonnego i sam zobaczyć.
  • Odpowiedz
@Kempes: to teraz Mireczku poczekaj bo potrzebuje lekkiego wyjaśnienia.

Najpierw rozmawialiśmy o wartościach katolickich i tego, że PiS liże tyłek kościołowi.
Teraz z wartości katolickich przeszedłeś na demokrację...
Co do samej demokracji - wygrał PiS wybory demokratycznie. Teraz kreuje swoją politykę... no i gdzie tutaj problem z
  • Odpowiedz
@FenrisVonUlfer: Nie ma czegoś takiego jak wartości katolickie, są ewentualne wartości chrześcijańskie, a na nich oparty jest katolicyzm, a one i tak były oparte na jeszcze wcześniejszych wartościach.
I tak, polska, jak i cała Europa, oparta jest na wartościach chrześcijańskich, a dodatkowo na wartościach demokratycznych, które mają swoje korzenie głębiej zakorzenione w ludzkiej cywilizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kempes: dzięki Mireczku.
To teraz tak - Wygrał PiS w pełni demokratycznych wyborach. Teraz sobie robi politykę swoją... tutaj chyba nie dostrzegasz problemu?
Jedyny problem jaki dostrzegam to to, że oni to robią po chamsku, po nocy, maskując ruchy.
Trochę obecna sytuacja przypomina mi taki spektakl Teatru Telewizji : Południk 51 - Polecam gorąco.

Co do samych wartości - no nie do końca oparte. Są ewolucją przekonań wierzeń i zwyczajów tzn zlepkiem innych religii. Nie można tutaj negować ogromnego wpływu chrześcijaństwa na rozwój Polski
  • Odpowiedz
@FenrisVonUlfer: No cóż... prowadzona polityka po chamsku, jak to poetycko nazwałeś, doczekała się chamskiej odpowiedzi od suwerena. Inna sprawa, że orzeczenie TK było wydane w wadliwym składzie sędziowskim i z naruszeniem przepisów międzynarodowych.
To KK jest religią dominującą w Polsce i to on z PiS ramię w ramię prowadzi politykę w Polsce, kto to neguje to znaczy że jest pozbawiony mózgu. Dlatego osoby wku..., aktualnie nie są to tylko feministki,
Kempes - @FenrisVonUlfer: No cóż... prowadzona polityka po chamsku, jak to poetycko n...

źródło: comment_1603730321hX1qaW6dWLGFNrhd6YWrje.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kempes: hahahah no super podajesz mi opinie Fundacji Batorego, to tak jakbyś powoływał sie na opinie TVN :D
Mireczku pls. Ja mogę się powołać na wypowiedź jakiegoś Prof. z KUL :)

Jak już chcesz się powołać na czyjąś opinie to może kogoś kto ma jakiekolwiek doświadczenie z prawem konstytucyjnym? Zauważ, że nawet wypowiedzi sędziów Trybunału nie mówiły o złamanej procedurze.
Powtarzam jak mantrę - TK ma prawo sprawdzić każdą ustawę czy jest zgodna z Konstytucją RP. To, że ten proces jest wykorzystywany w walce politycznej jest problemem - nie sama
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@FenrisVonUlfer Wyrok w dzienniku ustaw MUSZĄ OGŁOSIĆ, tak wiem, mogą to olać co pokazuje jak ta władza jest beznadziejna i stosuje bolszewickie metody.
Ale oczywiście, że konwencja to nic wiążącego prawnie, ale pokazuje w jakim kierunku powinny iść przepisy wewnętrzne kraju, który taka konwencję podpisał. A że nie idą, to następny sygnał jak ta władza jest beznadziejna ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kempes: Muszą ogłosić ale mają furtkę bo mogą ogłosić w terminie do 18 miesięcy :(
Stosują totalitarne metody i w końcu gumka w majtkach się napięła do granic możliwości. Najgorsze jest to, że reszta partii to też debile i nie ma na kogo głosować :(
  • Odpowiedz