Wpis z mikrobloga

Kiedy ludzie zrozumieją że decyzja TK jest słuszna i PiS ma c*uja do tego? Decyzja przeszła 12 do 3 PiS ma w środku TK 3 ludzi i tak była by większość. Taką mamy konstytucję jak wam się nie podoba to obwiniajcie konstytucję. Sam pisu nie lubię ale mówienie że to wina pisu jest spowodowane brakiem myślenia. I tu wypływa głupota ludzi w którzy krzyczeli "konstytucja" ci sami ludzie teraz protestują xD
#protest #logikadebili
  • 31
  • Odpowiedz
@iminwykop: nie oczekuj od julek i soyboyów, a raczej ogólnie lewactwa jakiegokolwiek racjonalnego myślenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) jaki jest niby sens robienia napisów na kościele "macie krew na rękach"? Czyją krew, przecież to lewaczki są za aborcją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@iminwykop: Trzech było nielegalnie wybranych, ale wszyscy poza jednym sędzią byli przyjęci przez PiS.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że to konsekwencja wcześniejszych decyzji Zolla i Rzeplińskiego. TK to zawsze były stare konserwy.
Ale można było po prostu tego nie ruszać.
  • Odpowiedz
@iminwykop co ty nie powiesz, zanim usuniesz ten wysryw to sprawdź że przeszło 13-2, jeden sędzia był tylko nie pisowski. A pod rozpatrzenie do TK wysłało go ponad 100 posłów PiS i cała konfederacja dzbanie.
  • Odpowiedz
@Rabusek: nie, nikt tego nie poddał do trybunału konstytucyjnego. Nawet jeśli tak mówi konstytucja to powinny się pojawić głosy, że trzeba ją tutaj poprawic.
  • Odpowiedz
@iminwykop: Ale obecna włądza przytakuje temu wyrokowi stąd protesty. Gdyby PiS po ogłoszeniu powiedział, że będziemy próbować zgłosić poprawkę do konstytucji pewnie nikt nie chciał by wyjść na ulicę.
  • Odpowiedz
  • 2
@korin_ wiesz do momentu decyzji konstytucja była ok nawet powstał kod teraz ludzie z kodu i inni w koszulkach konstytucja etc. w zasadzie chcą (choć często nieświadomie) zmiany konstytucji co jest zwykła hipokryzją i wybiórczym traktowaniem konstytucji.
  • Odpowiedz
  • 2
@Stepanakert jakby nie patrzeć to rząd wybiera TK i tak też jest już długo. Ludzie zamiast protestować z konkretnymi postulatami to idą załatwić sprawę a nie to co do niej doprowadza.
  • Odpowiedz
@iminwykop: wiesz ja nie jestem prawnikiem. Oceniam dozwolony stan rzeczy. I nie do tego momentu praktyka w tym aspekcie była ok. Sama konstrukcja - nie wiem może to tylko polityczna ustawka a może faktycznie trzeba coś w niej zmienic.
  • Odpowiedz