Wpis z mikrobloga

Cześć wykopki, ostatnio zacząłem podejrzewać, że mój procesor (Intel Core i5 6500 (Skylake)) się przegrzewa. Grając w Sekiro Shadow Die Twice gra działa płynnie przy zużyciu procesora na poziomie 45-70%, żeby w pewnym momencie skoczyć na kilka sekund do 100%. Postanowiłem zrobić stress test za pomocą programu „Prime95” maksymalna temperatura rdzeni w trakcie testu to 74 stopnie C, ale podczas testu co jakiś czas jeden z rdzeni tracił moc to znaczy ze zużycia 100% w przeciągu sekundy spadał do 10% potem skakał przez kilkadziesiąt sekund i wracał do 100%. To mój pierwszy w życiu stress test dlatego zastanawiam się czy to normalne zachowanie procesora przy nich czy jednak tutaj leży mój problem. Jeżeli nie jest to normalne to czym może to być spowodowane?
#procesor #komputery #informatyka
  • 5
  • Odpowiedz
„Prime95” maksymalna temperatura rdzeni w trakcie testu to 74 stopnie C


@Dudek_ko: po grubym OC 6600K dobija w strestestach do 86 xD

74 to luz, zabezpieczenia termiczne są dopiero koło stówy
  • Odpowiedz
czeka Cię skalpowanie procka


@G00LA5H: W jakim celu? 74*C to jest nic przy tak obciążającym programie jak prime95.

normalne zachowanie procesora


@Dudek_ko: Normalnie procesor nigdy nie jest tak obciążany, więc to pewnie normalne.

Twice gra działa płynnie przy zużyciu procesora na poziomie 45-70%, żeby w pewnym momencie skoczyć na kilka sekund do 100%


@Dudek_ko: Może po prostu 4 rdzenie to już zbyt mało, spróbuj dać niższe ustawienia postprocesów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dudek_ko: Pastę wymien na procku to trochę spadnie, ale nie ma się co przejmować temperaturą. PS: mam taki sam proc na standardowym chłodzeniu więc mogę Ci jutro napisać ile mam stopni przy obciążeniu
  • Odpowiedz