Wpis z mikrobloga

Hej Mircy, jest jakiś sposób, żeby ukrócić już króciutkie kłamliwe rączki chińczyka, który wysyła paczkę z Chin zamiast z PL?
Wybrałem na #aliexpress droższą ofertę z wysyłką z PL (2$ drożej względem jego oferty z wysyłką Chin i więcej względem innych sprzedawców) żeby było szybciej ale chińczyk przycwaniakował. Już podejrzany wydał mi się 10 dniowy okres nadania przesyłki, więc po 2 dniach dałem "Cancel order". Od razu chińczyk dodał numer trackingowy InPostu - na szczęście #alipaczka pokazuje też chiński #tracking YT.. z nadaniem z Shenzhen od razu po zakupie ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
Napisałem już do niego, żeby się tłumaczył, ale co to da.. Będę otwierał też spór o zwrot różnicy kosztów, ale denerwuje mnie takie oszukiwanie, bo mogłem sobie wybrać jeszcze tańszą ofertę gdybym chciał wysyłkę z Chin. Można coś więcej zrobić oprócz negatywnego komentarza, z którego zapewne Chińczyk nic sobie nie zrobi? Niestety nie pierwszy raz spotykam się z takim oszustwem, więc postanowiłem się poradzić
  • 3
  • Odpowiedz
Można coś więcej zrobić oprócz negatywnego komentarza,


@ontdamian: Ee… można. Są dwie metody - prosta i trudna.

Prosta: modlić się, by tak już się nie zdarzało.

Trudna: komentować takie przypadki, czytać negatywne opinie o sklepie (nie tylko towarze) i nie kupować tam, gdzie sprzedawca oszukuje.

Ja wybrałem metodę trudną.
:-)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ConanLibrarian: czyli praktycznie nic, bo większość osób nawet nie zauważa, że jest w ten sposób dymana. Żenujące jest to, że na jednym z największych portali aukcyjnych na świecie nie ma opcji zgłaszania takich przypadków..
(°°
  • Odpowiedz
bo większość osób nawet nie zauważa, że jest w ten sposób dymana.


@ontdamian: Jeśli chciałeś obalić mój pogląd, że większość ludzi nie używa prawidłowo mózgu, choć ma go za darmo, to nie udało Ci się. :-)

Żenujące jest to, że na jednym z największych portali aukcyjnych


Masz na myśli eBay? ;-)
  • Odpowiedz