Wpis z mikrobloga

#koronawirus #polityka #bekazpisu

Postanowiłem sobie odświeżyć jeden dłuższy komentarz który wrzucałem na wykop jakiś czas temu:

Dlaczego nie lubię PiS:

Zróbmy tak, ja napiszę co mi się w PiS nie podoba a ty weź z tego co chcesz:
1. Bezczelne kłamanie w twarz. Od mniej ważnych - nie podnosimy podatków, po kłamstwa na których wygrali wybory - Smoleńsk, Tylko debil pracuje za 6k, Tusk chciał sprzedać Lot Niemcom...
2. Granie na najniższych instynktach i kompleksach Polaków dzieląc by rządzić - niecały tydzień temu wezwano do MSZ niemieckiego ambasadora bo artykuły pisane w gazecie której większościowym udziałową są amerykanie... Ale pokazali Niemcowi nie? Nie rozumują na dłużej niż miesiąc do przodu w polityce zagranicznej co być może wynika z najważniejszego punktu
3. Mierny ale Wierny. PiS zrobił coś, o czym wcześniej czytałem tylko w książkach o PRL. Wszędzie wsadzał swoich ludzi zgodnie z kryterium wierności z uporem maniaka pakując ich na stanowiska powyżej ich kompetencji. Nie przez przypadek bo tacy ludzie wiedzą że wszystko zawdzięczają partii i sami się pilnują. Nie trzeba ich nadzorować bo budząc się każdego dnia rano sprawdzają telefon czy tam nie ma SMS z informacja ze właśnie wylecieli ze stanowiska bo czegoś nie dopełnili i złe oko z wieży na Żoliborzu zauważyło, czasem przesadza jak z radiową trójką ale generalnie nawet smycz ani obroża nie jest potrzebna i tak chodzą przy nodze. Ktoś kto miałby kompetencje mógłby podobna pracę znaleźć a tu? Wszystko zależy od dobrej albo złej woli Partii. Ale nagrodą za wierność jest pełne poparcie bo swoich bronią także do końca.

Wszystkie punkty poniżej są konsekwencja punktu 3.

4. Totalne rozbicie systemów oceny i jakiegokolwiek nadzoru sprawowanego przez Państwo. Prokuratura już dzisiaj nie dotyka naszych. A jak dotknie to prokurator piętro wyżej szybciutko wróci z urlopu, sprawę zamiecie a podwładnego zawiesi albo i zwolni (przykład nieodbytych wyborów). Zaraz przejmą sądy i przynależność partyjna będzie ważniejsza od kodeksu karnego. Dzięki temu tym mocniej przywiązują do siebie tych których wypchnęli na stołki.
5. Przeraźliwa niekompetencja. Inteligentnych i ogarniętych ludzi im nie trzeba. Ekspertów im nie trzeba. Im potrzeba swoich. Kończy się to przeraźliwym marnotrawstwem i wszechogarniająca niekompetencją za które nikt nie odpowie. Najdroższą zabawą była chyba jak na razie Elektrownia Opole. Miliard złotych w błoto. Respiratory to też niezły przykład ale mi się najbardziej podoba Stadnina w Janowie. Z rekordowego zysku w kilka lat pod władzą PiS w absolutna zapaść. Ja im nie zarzucam złodziejstwa w tym miejscu. Ja im zarzucam przeraźliwą niekompetencje popartą absolutnym przekonaniu o bezkarności.
6. Marnowanie nie tylko pieniędzy ale i szans. Jesteśmy w unikalnym momencie Historii. Wątpię by się powtórzył za naszego życia. Zmienia się porządek światowy co jest czasem ogromnych szans i zagrożeń. Chińczycy od kilkunastu lat powtarzają że idą zmiany i są dwa państwa w europie które na tym urosną - Polska i Turcja.
Turcja w ostatnim kwartale pokazała że nikogo się na morzu śródziemnym nie boi, przeganiając greckie i francuskie okręty jak im się podobało, wymusiła na NATO co chciała, trzyma EU w szachu a w Libii rozpierniczyła najlepsiejsze rosyjskie (eksportowe) systemy obrony przeciwdronowej "Pancyr" za pomocą dronów i to dronów własnej produkcji śmiejąc się Rosjanom w twarz.
W Polsce najważniejszym tematem dyskusji jest czy aby wpisać do konstytucji adopcje przez gejów czy nie. Nasza polityka zagraniczna w 100% idzie jak przepowiedział prorok Sikorski:

"Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy"

Możemy się kłócić kto ukradł więcej ale wobec faktu że tracimy najważniejsze dla naszego kraju szanse (prawdopodobnie) w tym stuleciu to NIE MA ZNACZENIA.

I te punkty są unikalne dla PiS tu nie ma symetrii. To Oni podnieśli niekompetencję do rangi cnoty nagradzanej bezkarnością

Update prawie pół roku po napisaniu powyższego tekstu:
W wyniku przejęcia prokuratury i mieszania w sądownictwie kolejne europejskie kraje przestają nam wydawać przestępców bo (słusznie!) zakładają że coraz trudniej u nas o uczciwy proces.
Turcy rozpierniczają rosyjskie systemy AAA także w Karabachu
I najważniejsze: Konsekwencji wsadzanie wszędzie miernot zwykle nie widać bo nie ma poważnych problemów, oj coś się czasem #!$%@?, jakieś radio przesadzi z reakcją albo jakaś stadnina #!$%@? się na ryj ale generalnie jest spoczko.
Do pierwszego kryzysu kiedy wychodzi jak bardzo wielkich idiotów bez grama kompetencji wsadzono wszędzie. I ten kryzys właśnie mamy! Pół roku przygotowań do kolejnej fali zakażeń, lockdown zrobiony po to by służba zdrowia miała czas i okazję wytrzymać. Sześć miesięcy na dopracowanie procedur, przeprowadzenie szkoleń, przygotowanie planów działań opartych o pełną inwentaryzację dostępnych zasobów sprzętowych i personalnych.
Efekt?
Przyszła druga fala i ludzie umierają na lekkie udary i zapalenie wyrostka robaczkowego w XXI wieku w kraju pierwszego świata. A wierchuszka kombinuje jak zrobić tak żeby wyglądało że coś robią i by się przy okazji nie narobić. Zamknąć siłownie, wprowadzić godziny dla seniorów a i seniorom przypomnieć że nie ma problema 13 i 14 emerytura będzie. I szpital na stadionie. Takim wielkim widocznym z daleka biało czerwonym stadionie!
Ja im nawet nie mam już za złe że nie wykonują realnych działań bo po pierwsze, teraz to już nie za bardzo się da po drugie, nie mają kim. I nie będą mieli kim bo u podstaw ich działań nadal leży zasada by wszędzie wsadzać miernych ale wiernych a potem bronić ich do końca. Tu nie ma miejsca na poprawę bo w system zbudowany wokół Jarosława jest to tak wrośnięte że nawet On nic z tym już nie jest w stanie zrobić.
Fearaneruial - #koronawirus #polityka #bekazpisu

Postanowiłem sobie odświeżyć jede...

źródło: comment_1603358055dXztfjH52GRrSjmPfChyhF.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fearaneruial:
Zgadzam się z Tobą.
Uwazam, że tylko rozwiązania silowe mogą coś zmienić.
Trzeba poczekać kilka miesięcy, jak na covid, albo wyrostek wymrą ci, którzy ich wybrali.
Wtedy bez litości.
  • Odpowiedz
PiS zrobił coś, o czym wcześniej czytałem tylko w książkach o PRL. Wszędzie wsadzał swoich ludzi zgodnie z kryterium wierności z uporem maniaka


@Fearaneruial:
Krótko chyba żyjesz. Ja mam 32 lata i pamiętam. Wszystkie partie do tej pory tak robiły tylko media tego tak nie chciały nagłaśniać :/ Robią studia managerska na Wyższej Szkoły Weekendowego kupienia dyplomu i sru, zaraz stanowisko. Ci są akurat tak głupi, że nawet pozorami się nie
  • Odpowiedz
Ja mam 32 lata i pamiętam.


@kab_anos: Ja nie tak znowu więcej
i nie
co wybory byłą rotacja w spółkach skarbu państwa
Ale PiS przeniósł to na ZUPEŁNIE inny level. Jeszcze za poprzednich rządów próbowali jak wszyscy przejmować stanowiska i obsadzać swoimi ale KOMPETENTNYMI ludźmi. I wielu z nich zerwało im się ze smyczy albo potrafiło czasem powiedzieć nie decyzjom partyjnym jeśli te nie miały sensu zgodnie z ich wiedzą i
  • Odpowiedz