Wpis z mikrobloga

Hej, zastanawia mnie dlaczego od dłuższego czasu dostaje rachunek za prąd podejrzanie zaniżony oscylujący w graniach 30zł. Co prawda głównie używa sie komputera, czasami TV, lodówka, pralka około 3x w tygodniu.

Taki rachunek jest możliwy ? Czy podziałać coś w tym kierunku?

#prad #rachunek
  • 19
@zaorany: Jak dla mnie chłop może się nawet o to sądzić, jeżeli dostaje od spółdzielni taką fakturę to ma dowód, jeżeli okazało by się że gdzieś tam uciekła druga połowa to nie jego interes, ma dowód na to że tyle od niego chcieli. Ewentualnie może za parę dni dostać korektę czy coś o dopłacie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JohnyDraska2: to normalny rachunek jak sobie jednoosobowo żyjesz. Zawsze mnie fascynują zwierzęta które miesięcznie zużywają na 300zl prądu. To chyba trzeba mieć lodówkę z PRL i telewizor rubin włączony przez całą dobę.
@pepies:

Mieszkałem wcześniej w dwurodzinnym domu to piętro niżej płacili ładnych pare stówek ale tam cały czas odpalona

suszarka (taka jak pralka) codziennie, płyta indukcyjna, zmywarka, mikrofala, czajnik elektryczny, piekarnik (często), tv, komputer, pralka chyba codziennie też.

Wydaje mi się, że ta suszara ładnie ciągnie prądu, jeden cykl to z 2zł?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pepies: ja mam średnio od 150 do 250 co miesiąc sam na siebie , a zwierzęciem buraku nie jestem! (°° Tylko, że boiler, grzejnik olejowy, kuchenka indukcyjna, piekarnik elektryczny, czajnik elektryczny, mikrofala plus elektronika i szybko się zbiera. A już w zimie najgorzej bo trzeba się olejniakiem dogrzewać i czasem za zimę mam wyrównanie na kilkaset złotych.
@zaorany: A no to ja trochę jak człowiek lasu ( ͡° ͜ʖ ͡°) komputer jedynie + pralka z 3x w tygodniu i to na 30stopniach bo głównie czarne ubrania + lodówka. Kuchenkę mam gazowa, mikrofali brak, elektornika to żarówka w pokoju. A TV odpale raz na ruski rok i to w dodatku taki malutki, jak mini telewizorek do campera
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Sam komp tyle żre
@droid43210: to zmień komputer. Średnie zużycie pod obciążeniem komputera stacjonarnego to 250-300w. To licząc że miesiąc ma 31 dni i komputer masz uruchomiony 24h/dobę (744h) razy 250w to miesięcznie komputer zużył by ci 120zl i to przyjmując że masz tylko taryfę dzienną. A nie oszukujemy się ale nawet gdybyś go nie wyłączał to w czasie spoczynku z wyłączonym ekranem w trybie uśpienia przez 8h dziennie to już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@droid43210: nie ma znaczenia jaki masz zasilacz. To jest maksymalna moc tego zasilacza a nie faktyczna bieżąca. Żeby te 500w wykorzystać to jeszcze kilka dysków HDD po raidzie itd a i tak wątpię że dojdziesz choćby chwilowo blisko maksymalnego obciążenia.