Wpis z mikrobloga

Robię w domu mały remont i muszę się szybko pozbyć wielu książek. Gdzie najlepiej je wystawić? Allegro? OLX? Nie wiem gdzie będzie więcej chętnych i gdzie jest lepiej z wysyłką, bo póki co wystawiłem kilka na Allegro i widzę, że za każdym razem muszę iść po sprzedaży na pocztę albo samodzielnie uzupełniać dane kupującego przy zamówieniu do paczkomatu. Jakieś rady? Z góry dzięki.

#allegro #olx #pytanie #sprzedam #ksiazki
  • 14
@wacek_1984: Oj, prawdziwy misz-masz. Od "Księgi pamięci żydów Bielska Podlaskiego" po przewodniki turystyczne :) Głównie jednak są to reportaże, które czytałem za dzieciaka i masę książek o Rosji, Ukrainie itd. ze studiów.
@inan: polecam olx i opcje "przesyłka olx", koszt 10 zł po stronie kupującego. Kupujący wypełnia wszystkie dane a tobie po chwili wyskakuje gotowy list przewozowy do paczkomatu lub na pocztę. Sprzedałem ostatnio dużo książek przez taki sposób. Gdy kupujący odbierze paczkę to po 3 dniach masz kase na koncie. Olx nie bierze żadnych prowizji. Jak masz jakieś pytania to wal śmiało
@Merc99 Dzięki, brzmi to bardzo sensownie. A myślisz, że na OLX jest podobne zainteresowanie jak na Allegro? Bo nie ukrywam, że chętnie bym się ich pozbył jak najszybciej.
@inan: myśle że i czasami większe. Większość osób która śledzi rynek dobrze wie że na olx można znaleźć ciekawsze ceny ze względu na prowizje allegro.
Od początku wejścia usługi "przesyłka olx" sprzedałem około 30 książek( początek września). Pamiętam że z jedną książką miałem tak że oferta nawet 3 minut nie była wystawiona i już dostałem info o kupnie. To loteria.
Jako pomoc mogę ci polecić wystawić książki najlepiej około 17. Większość
@qmox: różne pozycje. Na początku wyprzedałem się z książek typowo szkolnych, później kryminały i pare książek z literatury wojennej.
Jeśli chodzi o ceny to dostosowuje się do cen panujących aktualnie na portalach. Sprawdzam średnią cene na allegro oraz olx i wtedy daję cene lekko wyższą. Odczekam dzień, dwa i np obniżam o 5 zł. Wtedy olx pokazuję cene początkową zakreśloną i promocyjną. Najczęściej wtedy szybko kupcy się znajdowali. "Promocje" zawsze dobrze
@aniabe: Przepraszam, umknęło mi, że chodzi Ci o sprzedaż. W każdym razie rozwiązanie z prośbą o opłacenie etykiety lub zamówienia kuriera do Ciebie po odbiór ksiązek moze się sprwadzić również w przypadku sprzedaży.