Wpis z mikrobloga

Comme des garcons "Concrete"

Kolejny zapach niszowej i awangardowej marki Cdg. Cała akcja promocyjna wykracza spokojnie poza jedną dziedzinę sztuki (perfumiarstwo). Twórca kompozycji chciał olfaktorycznie ukazać, otaczający nas z każdej strony, będący jednym z podstawowych elementów architektury, beton.
Gdy dowiedziałem się o zapachu, mocno mnie zaintrygował i postanowiłem jak najszybciej go sprawdzić.

Zacznijmy od flakonu, który jest po prostu wspaniały - zgadnijcie z czego został zrobiony xD?
Tak, dokładnie, flakon odróżniając się od kolegów z serii (zrobionych ze szkła w różnych kolorach), powstał właśnie z tytułowego betonu. Rozmowa między projektantami z Cdg wyglądała pewnie mniej więcej tak:
-ej dawaj mordo, robimy perfumy które nazwiemy "beton" to i flakon #!$%@? z betonu xD
-[bierze bucha] #!$%@?, jesteś genialny xd
Ale wyszedł im naprawdę nieźle - świetnie leży w dłoni i jest przyjemnie chłodny, od razu przywodzi na myśl industrialne skojarzenia.

Przechodząc do zapachu, powiem, że jest równie unikatowy co flakon, jednak nie tak "industrialny" jak sobie go wyobrażałem. Charakter perfum tych jest bardzo minimalistyczny - ciężko wyodrębnić tu jakiekolwiek nuty, a w składzie nut podano tylko drzewo sandałowe - które dość ciężko wyodrębnić. Owszem obecne są tutaj nuty drzewne, jednak podane w bardzo osobliwy, czysty (prawie sterylny) i oryginalny sposób. W otwarciu czuję też coś jakby pomarańczę, która nadaje swierzosci. Zapach jest lekko słodki - jest tam trochę delikatnej wanili. Jest też raczej lekki i nienarzucający się. Z czasem staje się coraz bardziej delikatny. Perfumy te są raczej chłodne. Z czasem nie zmienia się praktycznie w ogóle, jest raczej liniowy.
Na koniec dodam, że nuty zapachowe tej kompozycji - które czytając recenzję mogą wydać się proste i znajome, zostały ujęte w dość niespotykany sposób - myślę, że przy cdg nie będzie to dla nikogo zaskoczeniem, gdyż japońska marka słynie z niszowych kompozycji i połączeń nut.

Gdyby ktoś spytał mnie czy zapach kojerzy mi się z betonem odpowiedzialbym: "i tak i nie". Na próżno szukać tutaj realizmu - jednak wspomniana "czystość" tych perfum, może śmiało przywodzić takie skojarzenia.
Trwałość jest dobra, 7 godzin czułem go na skórze. Projekcja jednak jest raczej delikatna (może z wyjątkiem 1szej godziny).
Na tle innych zapachów z tej serii jest dosyć drogi, i występuje w tylko jednej pojemności 80ml.
Gdzie nada się "Concrete"? Imo wernisaż w galerii sztuki nowoczesnej, będzie idealną okazją. Oczywiście może być używany na codzień, jest przyjemny, lekki i podoba się otoczeniu.

Podsumowując:
Zapach: 7/10
Flakon: 9,5/10
Trwalosc: 6-7/10
Projekcja: 5-6/10
Cena/jakosc: 6-7/10
Cena: 630zl za 80ml

#perfumy #perfumy21
youngpablo - Comme des garcons "Concrete" 

Kolejny zapach niszowej i awangardowej ...

źródło: comment_1603146774CDzDwUbRlfb2CpvHNPJor2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz