Wpis z mikrobloga

#elektronika #raspberrypi #arduino
chciałym sobie zrobić prostego pilota do IoT.
tak aby nie było w tym żadnej logiki, aby przy wciśnięciu guzika wysłał tylko jakiś zlepek znaków które rozczytam sobie w rpi. dzięki temu zasilanie z jednej baterii będzie starczało na baardzo długo. mam taki prosty przełęcznik rf naścienny, rozebrałem go sobie ale nie wiem co w nim jest i nie mam takiej wiedzy za bardoz zeby zrobić inżynierię wsteczna.
może jest jakiś prosty sposób na to? mam drukarkę 3d więc chciałbym sobie to w ładne opakowanie wsadzić więć piloty do bramy to tak średnio, chociaż jakby go rozebrać i przylutować większe guziki to może coś by z tego było. ale tam jakieś pamięci, kodowanie itp. a ja tu potrzebuje coś prostego/randomowego.
  • 10
@stassma: bezprzewodowy przycisk.coś czym będę sterował światłem z kanapy/łóżka, 4 guziki, włącz/wyłącz, ciemniej, jaśniej plus pewnie coś bym sobie wymyslił (sex-mode). dodatkowo przy wyjściu może taki guzik na zasadzie wyłączenia światłą jak wychodzę i włączenia jak wchodzę. byłem na airbnb w ten weekend i był taki fajny pilocik w mieszkaniu ale to od jakiegoś systemu, a ja mam wszystko na rpi z dodatkiem pythona i zarowek xiaomi i wemosów z ledami
@daczka92: wpisz "pilot rf 433" w allegro. Masz tam takie począwszy od breloków, naściennych, typowo do ledów z kolorami, kończąc na alarmowych. Najtańsze nie mają zmiennych kodów więc implementacja jest prosta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daczka92: nie prościej zainstalować RaspController na telefonie i mieć komendy ssh jako widgety? Można tam wbijać całe skrypty bashowe jak masz ochotę na dyskotekę