Wpis z mikrobloga

Będę niedługo urządzał łazienkę w nowym mieszkaniu (stan deweloperski). Zastanawia mnie kwestia doprowadzenia i odprowadzenia wody. Rury są puszczone po ścianie (zaznaczone kropkami), odpływ widziałem tylko w jednym miejscu. (zaznaczone na szaro)
1.Czy rutynowo rury doprowadzające wodę wkuwa się w ściany? Wiem, że pogarsza to akustykę, ale pytam jak to wygląda w praktyce.
2. Zastanawia mnie odpływ z wc - trzeba będzie robić ścianę z kartongipsu ją schować przy ścianie czy kuje się posadzkę? Tak samo od pralki/umywalki/wanny. Nie widziałem dodatkowych odpływów.
Nie znam się na tym totalnie, a chciałbym coś wiedzieć zanim tam wejdę z hydraulikiem.
#remontujzwykopem #remont #hydraulika
Cabajo - Będę niedługo urządzał łazienkę w nowym mieszkaniu (stan deweloperski). Zast...

źródło: comment_1602938007U57qQZoJZ382wNXCmQ8sp6.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Cabajo: deweloper zwykle puszcza rury po ścianie tak, jak u ciebie, bo tak jest taniej. Na etapie wykańczania zwykle się takie rury wkuwa. Nie pogarsza to akustyki w żaden istotny sposób, bo to nie ściana robi tu za izolację akustyczną, a warstwa wełny między warstwami ściany..

Co do kanalizy - w zasadzie pełna dowolność. Wkucie rury dokiblowej w ścianę to głupi pomysł, bo byłaby podcięta na zbyt dużej długości, poszedłbym raczej
  • Odpowiedz
@Jarek_P: właśnie tego schodka chciałbym uniknąć. Wtedy już wolałbym to zabudować razem ze stelażem podtynkowym od wc i stracić trochę na metrażu ciągnąc ściankę do odpływu i umywalki. Dzięki za odpowiedź. Za jakiś miesiąc-dwa tam wejdę z hydraulikiem i się okaże co jest możliwe, a co nie.
@Rafalski45: myślałem nad podłogówką elektryczną w samej łazience. Nie mam zdjęcia z drugiej strony.
  • Odpowiedz
@Cabajo: no to puść ten odpływ częściowo wykuwając w ścianie, a częściowo nadklej z dwie warstwy płyty kartongipsu na całej ścianie. Stracisz z 5 cm powierzchni, ale będziesz miał równo do sufitu
  • Odpowiedz