Wpis z mikrobloga

#mikrotik Mirki mam hap ac2 i kupiłem cap ac i mam 2 problemy:
1. Router nie daje zasilania do cap - to się jakoś włącza gdzieś bo nie mogę znaleźć?
2. Ktoś podeśle jakiś tutorial dla takiej konfiguracji jak skonfigurować tego Capsman abym miał jedną sieć z automatycznym przełączaniem? (wszędzie co znajdę jest router bez wifi i kilka cap -> i co nie robię to to tak mi nie działa jak napisałem wyżej (mam 2 sieci)
  • 6
  • Odpowiedz
@MiT11:
1. i wszystko jasne - jadę dalej na poe z zestawu
2. Niby jasne ale nie ogarniam jednego. Tam cała konfiguracja jest wykonywana w Pacman a ja to mam zrobione w zakładne Wireles dla routera (Security, ssid itd). Ja tam mam całą tą konfiguracje zrobić z takimi samymi wartościami (podać to samo hasło ssid itd) i wtedy zrobi się z tego jedna sieć z automatycznym przełączaniem? Niby już próbowałem
  • Odpowiedz
@3RRR wiem o co ci chodzi - na ac2 masz capsmana ale chcesz żeby też radio tego ac2 było kontrolowane przez capsmana - musisz dać rule na fw input na 127.0.0.1, na porty po których lata capsman. Wtedy wchodzisz w zakładkę wireless - > cap i wpisujesz adres capsmana czyli 127.0.0.1. Sam mam tak u siebie i działa to dobdze.
  • Odpowiedz