Wpis z mikrobloga

@oink_oink: A czemu miało by nie działać? Moje RPI Zero W od 2 lat działa jako moje HomeSmart (homebridge) światła, zamki otwiera bez problemu, tylko obraz z kamery to jest jak pokaz z slajdów, ponieważ konwertuje stream z kamery przez ffmpeg...
Ale reszta super działa.

A moje Rpi 3 od kilku lat działa jako serwer VPN i NAS z 5 TB dyskiem :P
@bob_kelso: @aptitude: @rawilson: Tak jak aptitude napisal, to nie jest tak ze nie wierze w maline (chociaz to moj dopiero pierwszy kontakt z nia), ale chodzilo o wsparcie ESXi, ktore bylo bardzo dlugo odkladane zeby wspieralo nie maline ale ogolnie Arm64.
Nigdy tez nie korzystalem wczesnije z systemu architektury arm64. To tez nowe dla mnie. Szczegolnie ze faktycznie moge dalej operaowac w swoim ulubionym jezyku PS. dla mnie to
źródło: comment_1602883531lBcWTMoXTR2cKSIvQmIheS.jpg
@oink_oink: ale o PS to chodzi, że zarządzać sobie VMkami przez PowerCLI? czy co? bo żeby sobie poużywać PS na malince, to wystarczy go tam zainstalować, tzn na raspbianie
@henk: hehe ;) dosc ciekawy sposob mylsenia , musze przyznac. chodzilo mi tylko zobaczyc czy moge odpalac PS na vmkach ktore beda w takiej malej malince. Poki co nie mam windowsa tam w vmkach, wiec chcialem zobaczyc czy da rade zrobic to na jakims linuxie, no i dalo. Powercli tez dziala w ps core w poprzedniej pracy pisalem soft do vUM wlasnie ktory dzialal pod linuxem z wykorzystaniem paru modulow powercli.
@oink_oink: a esxi na arm jest za friko? poza tym nie lepiej na tak średnio wydajnym sprzęcie postawić na parawirtualizację, dockera jakiegoś, niż trzymać pełne OSy?
@henk: to jest moja praca, nie robie tego for fun ;) w sensnie dla zabawy tez, ale ogolnie to to mi jest potrzebne do pracy. Esxi nie jest ogolnie za darmo. ten ma chyba bodajze 180 dni triala jesli dobrze widzialem.Mniejsza o to, jest taki program do ktorego mozesz przystpic : vmug advantage, i jak jestes w nim to masz wszystkie licencje dostepna do swojego uzytku. To bardzo sie oplaca wg