Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy pomóżcie.
Mam taki zawór/pokrętło przy grzejniku, problem z nim jest taki, że jak się to odkręci to zaczyna lecieć woda. Nie mogę tego pokrętła zdemontować w żaden sposób, jak tylko je mocniej tknę, to nawet na zakręconym, woda też zaczyna ciec.
Jakiś pomysł jak to zdemontować żeby sprawdzić co tam się dokładnie zepsuło? Albo jakiś myk na unieruchomienie tego?

#kiciochpyta #budownictwo #majsterkowanie
Pobierz Jotu - Mirasy pomóżcie.
Mam taki zawór/pokrętło przy grzejniku, problem z nim jest ta...
źródło: comment_1602676421zP97GKstTeiYmUMnT7VPZ5.jpg
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jalop: mini hotelik teściowej. Poprosiła o pomoc, bo goście ciągle odkręcają i cisnienie z całej instalacji grzewczej ucieka przez te kapanie wody.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elf_pszeniczny: no właśnie za cholerę go ruszyć nie mogę. Znając poprzednich właścicieli i ich fuszerkę ogólną w tym budynku, to pewnie jest przyklejone czymś. Boję się to ruszać jakoś bardziej inwazyjnie, bo nie chce rozpieprzyć na amen.
@jalop: to pierwsze co pomyślałem, ale do tego nie mam ani sprzętu, ani umiejętności, ani teściowa chwilowo nie ma czasu, bo na ten pokój największe branie jest. XD Miałem nadzieję, że może coś innego ktoś podpowie, bo niby mogę taśmą zakleić na grubo i sztywno, ale znając pomysłowość ludzi, to po prostu ją rozetną i zdejmą. xD
Znowu jak teściowa prosi żeby tego jedynego kaloryfera nie używać, to ludzie wręcz chyba
@Jotu: nie jest na 100%. Nawierć cienkim wiertłem, wkrec wkręta i pociagnij. Musi wyjść. Pod spodem na 100% jest dławik i wystarczy go dokręcić delikatnie. Jak dalej będzie kapało, to dokrecasz dalej, ale nie kręć do oporu, tylko po kilka mm i obserwuj czy już przestalo kapać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janznetu: udało się, częściowo. Zaślepka rzeczywiście wyszła, ale dopiero jak mocno szarpnąłem, bo jak sie okazało po dokładniejszych oględzinach, ktoś ja po prostu wkleił na kropelkę...
Chyba już widzę sposób na ewentualną naprawę, ale to i tak dopiero jutro się za to wezmę.
Dławik dokręcony na maksa był, i i tak kapało.
@Jotu: żeby nie bawić się w lutowanie, to możesz kupić taki sam zawór i podmienić samą głowicę. To C.O. jest w układzie zamkniętym czy otwartym? Jak zamkniętym, to wystarczy odpuścić gdzieś na zaworze spustowym trochę wody, by ciśnienie spadło do zera.
Przy obiegu otwartym najlepiej upuścić wody aż jej poziom będzie poniżej zaworu.