Wpis z mikrobloga

  • 10
Miraski idąc do dentysty na plombowanie bierzecie znieczulenie?
Ja właśnie wróciłam i moja matka gada mi "po co ty brałaś znieczulenie jak szłaś tylko na plombowanie a ząb cię nawet nie bolał". No i tak pomyślałam że nigdy nie byłam u dentysty bez znieczulenia. Jak to jest? Warto?

#stomatologia #medycyna #pytaniedoeksperta
  • 52
  • Odpowiedz
@konskie-dymanko: Robilem kanalowke piatki bez znieczulenia. Bylo spoko, dopoki dentystka nie zaczela opracowywac kanalow. Teraz bardziej zachowawczo i znieczulenie musi byc. Siodemka byla bardzo bolesna, bo nie chciala sie znieczulic.
  • Odpowiedz
@sh2dov: elegancko, ja miałem kanałowo robione jedynki pod korony - połamane po wypadku - nie pamiętam czy wtedy brałem znieczulenie, bardzo dawno temu to było - ale kanał jedynki to tam się nie liczy.

Skusiłem się za to na znieczulenie gdy pani musiała mi zrobić miejsce na ósemkę , bo za mało miejsca było. Nóż laserowy zabrzmiało jak coś, czego nie chcę poczuć - i miałem rację. Gdy wracałem samochodem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Luna98x: no tak, to jest normalne że bierze się znieczulenie obecnie, na zachodzie jest to wliczone domyślnie w usługę, w Polsce też tak się dzieje w normalnych gabinetach.
  • Odpowiedz
  • 1
@Luna98x pamiętam, że za dzieciaka tak się bałam igły i znieczulenia, że zawsze prosiłam Panią, żeby nie dawała. Faktycznie gdy miałam tylko pląbowane, to nawet nie bolało. Potem z wiekiem sama poczekalnia u dentysty zaczynała u mnie wywoływać lęk xD tak wiec teraz zawsze biorę znieczulenie, choć uczucie wbijającej się igly w dziąsło jest najbardziej bolesne z całej wizyty i to je najbardziej przeżywam trzęsąc się cała święta na fotelu.
  • Odpowiedz
@Luna98x: Raz brałem ze znieczuleniem i potem raz bez. Raczej wole bez, chociaż jak było znieczulenie to nie czułem bólu na następny dzień, a bez znieczulenia to niestety bolał mnie ząb przez 2 tyg, ale nie wiem czy to przez znieczulenie, czy po prostu taki ząb. Niedługo będę znowu szedł do dentysty, to się zobaczy.
  • Odpowiedz