Wpis z mikrobloga

Bo pewnie jesteś takim samym obszczuchem jak oni


@blogger: Nie wiadomo. Jest opcja, że jest znudzonym banankiem, który twierdzi, że ten skłot nie jest prawdziwym skłotem (jak to twierdzą o komunizmie czy socjalizmie)
  • Odpowiedz
@fenis: co do tego, że squattersi to syfiarze - po części zgoda - niektórzy z nich rzeczywiście mają wyłożone nawet na własną higienę...

Co do obrazka socjalista/liberał, który wrzuciłeś - zorganizuj świat tak, że każdy ciężko pracujący człowiek będzie przynajmniej zamożny, to sam zrobię wszystko żebyś dostał Nobla.
  • Odpowiedz
że każdy ciężko pracujący człowiek będzie przynajmniej


@Kotouak: Nie sztuką jest zarabiać. Sztuką jest mieć. Nie zmienię mentalności, podobnie jak i wyglądu, czy cech charakteru.
  • Odpowiedz
@fenis: skoro masz ochotę się przerzucać frazesami...
Sztuką jest żeby być, nie mieć.
Pieniądz to tylko narzędzie. Jak masz lepsze narzędzia, jest Ci oczywiście łatwiej. Ale z drugiej strony - jak masz "więcej sprzętu niż talentu" to i tak do poziomu mistrzowskiego nie dojdziesz.
  • Odpowiedz
@fenis: w #!$%@? amerykankow pomimo pracowania jest na granicy ubóstwa, w dolinie krzemowej jest są bezdonni, zatrudnieni programiści, ale libki i tak będą powielały bajkę o ciężkiej pracy
  • Odpowiedz
@Kotouak: Dokładnie. Dlatego indywidualistyczne podejście do każdego człowieka a nie kolektyw. Z ogromną przyjemnością oglądam osoby, które rzuciły pracę w korpo, by zamieszkać w Bieszczadach. Problem zaczyna się wtedy, gdy ci w Bieszczadach wymuszają płacenie na siebie z publicznych pieniędzy w imię jakiejś idei.
  • Odpowiedz
@fenis: rozumiem Twój punkt widzenia.
Pozytywnie mnie zaskoczyłeś.
Z idei kolektywistycznych wyrosłem dawno temu. Też jestem zwolennikiem indywidualnego podejścia.

Jednak moim zdaniem problem leży w tym, że często jest tak, że osoby ciężko pracujące mają tak naprawdę gówno, kiedy w tym samym czasie: a) nieroby dostają pieniądze za nic, oraz b) cwaniacy bogacą się na krzywdzie i niewiedzy innych.
Nie o to chodzi, żeby podatnik płacił na kolesia co uciekł
  • Odpowiedz