Wpis z mikrobloga

#plk #koszykowka

Dzisiaj miałem pisać zapowiedź meczu ligi VTB - Zastal Zielona Góra jutro miał grać na wyjeździe z Parmą Perm, ale nie zagra. Mecz jest przełożony przez przypadki COVID w zespole gospodarzy. Zgłoszenie tego faktu poszło do ligi wcześniej niż 48h przed meczem, więc nie ma walkowera, tylko szukany będzie inny termin.
Zastal jest już w drodze do Polski (albo i wrócił).
Wspomnę tylko że przez ten mecz w VTB, przełożony został kolidujący mecz z Astorią, który miał być w środę, więc zespół z Zielonej Góry ma teraz wolne.

Do gry w VTB wracają za 2 tygodnie i będą to 4 domowe mecze grane w przeciągu 4 tygodni.

-----------------------------------------------

FIBA w końcu zaktualizowała rozpiskę Ligi Mistrzów. Wynika z niej że Start Lublin zacznie za tydzień w środę, 20 października meczem z Zaragozą.

Przypominam że po cięciach grup meczów będzie tylko 6 (zamiast 14). Szczerze mówiąc to liczyłem się z tym że spróbują grać w bańkach, tak jak np. Euroliga kobiet i prawdopodobnie FIBA Europe Cup (i tak jak kwalifikacje Ligi Mistrzów), no ale podeszli do sprawy optymistycznie :)
  • 9
  • Odpowiedz
@Tobiass: no normalnie, w jeden weekend każdy po 3 mecze w zamkniętej hali w jednym miejscu, za miesiąc drugi turniej rewanżowy. Tak Euroliga babek będzie grać.

Po co zespoły co tydzień mają latać po Europie jak za chwile i tak nigdzie nie będzie kibiców - w większości krajów już nie ma. Takie 6 kolejek można rozegrać w 2 tygodnie.
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Jest jakieś info odnośnie transmisji w Polsce? Bo z tego co widzę to Eurosport się całkowicie wycofał z kosza ( ͡° ʖ̯ ͡°), a w zeszłym sezonie człowiek mógł sobie wybierać między różnymi meczami LM czy Eurocupu. I jeszcze Zastal, ehhh
  • Odpowiedz
@angmarz: żadnego info nie mam, Eurosport podpadł mi już podczas Final 8 zeszłego sezonu (2 tygodnie temu grali). Eurosport dysponował prawami w Polsce, ale nie puścił meczu choćby bez komentarza na playerze (nie mówiąc o TV), a jednocześnie FIBA zablokowała transmisję na YouTube, twierdząc że u mnie w Polsce transmituje Eurosport :P
  • Odpowiedz
Też mnie zaskoczył brak Final 8. Eurocup już zaczął, a transmisji nigdzie nie ma. Także jeśli chodzi o mecze Lublina w LM to nadzieja tylko w polsacie. Z tego co kojarzę to pokazywali kiedyś jak jeszcze Rosa Radom tam grała xD
  • Odpowiedz
@angmarz: trochę się nie dziwię że telewizje (kiedyś też Eleven) się od BCL w tym roku jakby odwróciły. Dzisiaj dopiero podano grafik na nowy sezon który się zaczyna za 8 dni. Trochę niekompetencja i żarty z drużyn i kibiców. Z kwalifikacjami też się nie popisali, a potem byli #!$%@? (jako FIBA) na organizatorów na Cyprze że transmisja nie dość że płatna to jeszcze nie działa.

IMO trochę po omacku FIBA działa
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Sama oglądalność (i przez to opłacalność) też jest pewno kiepska. Nie sądzę, żeby oglądało to więcej ludzi niż PLK, a już tam jest bardzo słabo jeśli dobrze kojarzę.
  • Odpowiedz
@angmarz: raczej nie jest lepsza, aczkolwiek jeśli chodzi o same liczby bezwzględne to już długa dyskusja tu i ówdzie o tym była. Oglądalność w polskiej TV mierzy Nielsen za pomocą zdalnych paneli rozdrystrybuowanych wg. statystyki w Polsce. Przykładowo w Toruniu są 2, we Włocławku 1. Jeśli tych 3 ludzi z tych miast nie ogląda meczu Torunia z Włocławkiem, to oglądalność w tych miastach wyniesie 0 (co jest niemożliwe), a w całej
  • Odpowiedz