Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wiecie co uważam za swój największy wygryw w moim 35-letnim życiu? Niezależność zawodową! Senior dev się kłania. Moje CV wygląda tak: imię, nazwisko, nr telefonu, adres e-mail, wykształcenie formalne, znajomość języków obcych i skrócony link do mojego portfolio. Mieści się na kartce A5. Jeśli jakikolwiek rekruter czy pracodawca ma odwagę zwrócić i uwagę i chce bardziej rozszerzonej wersji, słyszy zazwyczaj: "cały mój dorobek zawodowy znajduje się pod zamieszczonym linkiem. Proszę wybaczyć, ale z upośledzonymi umysłowo osobami, które nie potrafią korzystać z internetu nie mam w zwyczaju pracować, żegnam" i się rozłączam. A później panienki z haeru dzwonią i przepraszają, pracodawcy płaszczą się przez telefon (bo z ciekawości jednak pod ten link zajrzą). Szybko ustawiam buców do szeregu. Nie potrafię sobie wyobrazić jak bardzo nie mają godności ludzi piszący wielostronicowe CV i listy motywacyjne na najniżej płatne prace, jak chodzą na upokarzające rozmowy rekrutacyjne, jak dają sobą pomiatać i pozwalają na wszystko. Dziękuję moim rodzicom, że mieli genialną intuicję te prawie 20 lat temu i cisnęli mnie na komputer i naukę programowania (wtedy to był pascal, c++ i assembler). Dzięki Wam dzisiaj to rozstawiam rekruterów i innych korpognojków i nawet pisnąć się nikt nie odważy. To jest prawdziwy wygryw. Wszystko inne, typu zarobki w okolicach 30k netto miesięcznie, apartament w centrum, nowa sportowa fura czy niunie na telefon, brak kredytó, to tylko miły dodatek. Prawdziwym wygrywem jest bycie na szczycie piramidy zawodowej. A jak mi rząd będzie podskakiwał, to zostawiam tą dziurę i wyjeżdżam do krajów, gdzie zarobię 4 razy tyle. Z moimi kwalifikacjami i doświadczeniem, wszędzie jestem mile widziany. Miłego dnia.


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f830559605297c54a62bd2e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 17
  • Odpowiedz