Wpis z mikrobloga

Maseczki posiadające zawór to typowe maseczki przeciwpyłowe dla robotników budowlanych. Zwór umożliwia wydychanie powietrza bez filtracji. Odchyla się membrana w wyniku naporu wydychanego powietrza, które uwalnia się do otoczenia bez żadnej filtracji. Taki rodzaj maseczek jest przydatny w czasie remontu czy majsterkowania ale całkowicie nie nadaje się do zabezpieczania otoczenia przed ewentualnym nosicielem COVID-19. W razie kichnięcia lub kaszlnięcia zawór przepuści aerozol niosący kopie wirusa bez niezbędnej filtracji.
Myślę, że tego typu maseczki nie spełniają swojej funkcji, a osoby ich używające nie mają pojęcia o wirusach przenoszonych drogą kropelkową. Jak w tej sytuacji można oczekiwać racjonalnych decyzji w sprawie pandemii COVID-19?
#koronawirus
Morritz - Maseczki posiadające zawór to typowe maseczki przeciwpyłowe dla robotników ...

źródło: comment_160224822800CNC47oKm7ZzMi0FyX29Z.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morritz: mają, mają pojęcie. Tylko, że maska z filtrem chroni ich, a nie otoczenie. Także przy wdychaniu są bezpieczni. A przy wydechy mają po prostu wszystkich wokół w dupie :p
  • Odpowiedz
@Morritz: takie tak, ale np. niektóre antysmogowe maja takie zaworki skierowane w odpowiednia stronę i po bokach i wg mnie nie rozsiewa to gorzej niż maseczka chirurgiczna, gdzie bokami tez ucieka nieprzefiltrowane powietrze.
  • Odpowiedz
@Morritz: LOL. Twój post, to post z gatunku gówno wiem ale się wypowiem, na chłopski rozum. Maski spełniają normy. To środki ochrony osobistej spełniające określone wymagania, a nie "cOś taM na Pył na BudoWe". Te maski najprawdopodobniej spełniają normy FF2 lub FF3. Lepszych nie ma. A co do zaworka, to w porównaniu do niedopasowanej "chirugicznej" z prześwitami na całej powieszni, zaworek to poezja.
na100pomyslow1wypali - @Morritz: LOL. Twój post, to post z gatunku gówno wiem ale się...

źródło: comment_1602270395DGLweJGGv5Eee3la5PAQDB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Morritz: mają, mają pojęcie. Tylko, że maska z filtrem chroni ich, a nie otoczenie. Także przy wdychaniu są bezpieczni. A przy wydechy mają po prostu wszystkich wokół w dupie :p


@m0d3_m4_d0wna: A te szmatki na twarz z żabki, niby blokują lepiej przy wydechu? ( ͡° ͜ʖ ͡°). Te maski są zrobine tak że przed dotarciem, do zaworka 'wiekszość powietrza', chcąc nie chcą uderza o
  • Odpowiedz