Wpis z mikrobloga

@cezeterson: Poczytajcie jak działa zamek drzwi w większości pralek - jest w nim pozystor który musi się nagrzać. Od czasu stygnięcia zależy kiedy nastąpi zwolnienie blokady drzwiczek i zarazem koniec prania.
  • Odpowiedz
@przeczki Ty widziałeś kiedyś jak wygląda pralka w środku? Niby jak ona waży to pranie? Nie ma tam żadnego elementu który mógłby takie wrażenie wykonać, to jest jakaś plotka albo bujda wymyślona przez sprzedawców.

Tak jak ktoś napisał - wydłużenie cyklu prania może jedynie być spowodowane wolniejszym napływaniem wody (pralka nie puści dalej programu dopóki nie będzie odpowiedniej ilości wody) albo wolniejszym grzaniem wody (pralka nie puści programu dalej dopóki nie będzie
  • Odpowiedz
@cezeterson zaskoczę cię, u siebie odkryłem że bez problemu podczas ostatniej minuty można otworzyć drzwi pralki. Wtedy pokazuje komunikat end i się wyłącza. U mnie ta minuta trwa około 7 realnych minut. Pralka marki Beko.
  • Odpowiedz
@porshak16: automatyka wagowa to kwestia 4 czujników w nóżkach pralki. Działają na nacisk tak samo jak wagi kuchenne lub łazienkowe. 1 czujnik kosztuje kilkanaście groszy, dziękuję za uwagę.
  • Odpowiedz
@j3sion ale pytam poważnie, czy ktoś z was zaglądał kiedyś do środka pralki? Ja wiem, że można zamontować czujniki, ale w żadnej "normalnej" pralce ich tam nie ma. Nie ma żadnego systemu ważącego, ani niczego co mogłoby go zastąpić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
automatyka wagowa to kwestia 4 czujników w nóżkach pralki. Działają na nacisk tak samo jak wagi kuchenne lub łazienkowe. 1 czujnik kosztuje kilkanaście groszy, dziękuję za uwagę.

@j3sion: czyli jak mój kot wskoczy na pralkę w trakcie programu, to ona uzna, że pranie bardzo mokre i będzie wirować dopóki jaśniepan nie zlezie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@przeczki Ty widziałeś kiedyś jak wygląda pralka w środku? Niby jak ona waży to pranie? Nie ma tam żadnego elementu który mógłby takie wrażenie wykonać, to jest jakaś plotka albo bujda wymyślona przez sprzedawców.


@porshak16: automatyka "wagowa" działa w oparciu o odczyty z elektronicznego presostatu i prądnicę tachometryczną na silniku. Przeciętnie, im więcej ubrań, tym później presostat dostanie w rurce ciśnienie, bo ubrania wchłoną część wody. Dlatego właśnie pralka na początku
  • Odpowiedz
@przeczki: Jeśli pralka ma wagę, to waży pranie i na tej podstawie kalkuluje czas prania, który wyświetla. Poza tym żadna pralka nie odwiruje ubrań do zera.
@porshak16: Moja pralka dla jednego programu wyświetla różne czasy w zależności od tego ile do niej napcham (im więcej, tym pranie dłuższe), więc jakoś musi wiedzieć ile jest w bębnie.
  • Odpowiedz