Wpis z mikrobloga

Przyszedłem się tu zapytać i spijać mądrość od bardziej ode mnie w temacie doświadczonych pań #rozowepaski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mianowicie: niedawno odkryłem, że myjąc włosy mydłem micelarnym biały jeleń, moje włosy są o wiele lepiej umyte, mają lepszą objętość, są miększe i ogólnie na plus. Efekt, którego nie uzyskałem żadnym szamponem.

W związku z tym mam dwa pytania:
1. Czy mycie włosów takim mydłem im może w dłuższej perspektywie zaszkodzić? Czy jest to dobre?
2. Skoro taką mam reakcję, jaki szampon mogę zastosować?

Zdjęcie dla uwagi #pokazmorde
I dzięki z góry za wszelkie informacje!

#wlosy #pielegnacja
Pobierz Cedrik - Przyszedłem się tu zapytać i spijać mądrość od bardziej ode mnie w temacie d...
źródło: comment_16020017860FLPhvvzAQr9Ck8itdBe7J.jpg
  • 14
@MadkaP0lka: Bo może być tak, że włosy dobrze reagują, a potem wezmą i przestaną i będzie za późno - to chemia, z tym trzeba chyba ostrożnie nawet w specyfikach przeznaczonych do ciała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rodzer1223: Mam skład ;)
Aqua, Cocamide DEA, Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Glycerin, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Parfum, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone.
@Cedrik: Ja się nie znam ale wiem tylko że gliceryna w nadmiarze puszy włosy. I mi np przy nadmiarze trochę mocniej wypadały, były matowe i spuszone. Ale u mnie to była kwestia odzywki i szamponu razem.

Ale przyszłam tylko powiedzieć że super fotaxD
@Cedrik: kurczę, jeżeli to ten skład co podałeś faktycznie, to parafrazując znane powiedzenie - Twoje włosy nie jedzą miodu, one żują pszczoły. Bo dla skóry głowy i włosów generalnie mydło jest nie ok, niefizjologiczne pH - zawsze powinno się po mydle zakwasić włosy i skórę. Zazwyczaj po myciu samym mydłem na włosach zostaje osad z minerałów z wody i mydła i daje efekt takiego "dziwnego tłuszczu". Najwyraźniej jesteś hardkorem, jak służy
@Cedrik: najwyraźniej jesteś kosmitą i to jest ok, grunt byś obserwował, czy jest stabilnie a w razie czego masz rozwiązanie skąd problem. Hipotetycznie, jeżeli miałbyś jakieś TURBO kwaśniejsze pH skóry głowy od "normalnego człowieka" to wtedy może takie mydło by to jakoś równoważyło - jedyne logiczne wytłumaczenie jakie widzę xD