Wpis z mikrobloga

Potrzebuję rady, wskazówki, nie znam tych wszystkich forów budowlanych, boję się, że będzie jak na elektrodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na zdjęciach widać jak leci tynk ze ściany. Tynk leci tylko w tym jednym miejscu, gdzie jest wykusz, w pozostałych nie ma problemu. Ja tej elewacji nie robiłem, ani nie nadzorowałem, nie mam wiedzy czy czegoś tam nie ogarnięto. Teza jest taka, że są za małe rynny (powyżej jest mały balkon), woda przez nie przelatuje, podmaka elewację i dlatego tak się robi, mam rację?

No i najważniejsze - jak się tę elewację poprawi zgodnie ze sztuką to będzie trzymać, czy trzeba coś jeszcze poprawiać (np. rynny)?

I - żeby nie było, że cebula - to obdzwoniłem jakieś firmy od dachów, olewają, umawiają się, przekładają terminy, nie przyjeżdżają. Na start potrzebna była tylko konsultacja, jak się za to zabrać i z kim (bo może nie samą tylko elewację trzeba porawiać?), ale tylko wykop mi został do pomocy.

Fotki sytuacyjne poniżej.

#budownictwo #remontujzwykopem #kiciochpyta
Pobierz Kapsula - Potrzebuję rady, wskazówki, nie znam tych wszystkich forów budowlanych, boj...
źródło: comment_16019093005x2bB0mW62vhaldCvocEUR.jpg
  • 12
@Kapsula: zdrapać, zagruntowac, przesiatkować porządnie pod rzyletkę poczekać do zaschnięcia, przeszpachlować 60cm glichówką, zagruntować>zatynkowac, możec jeszcze w okna wlepić listwy przyokienne taka nowsza technologia elewacyjna a ładnie wychodzi glif.
@Kapsula: Obstawił bym raczej połączenie izolacji tarasu z kapinosem a może i sam kapinos nie odprowadza wody do rynny tylko na ścianę. Jeśli by była zepsuta izolacja na tarasie to miałbyś coś takiego na suficie i ścianie wewnątrz budynku
@Kapsula: tam masz styropian więc woda musiałaby raczej zaciekać po ścianie albo rynna przecieka, zrób próbę wody czyli wiadro wody albo czekaj na deszcz. Patrz gdzie pod rynną kapie, ściana, obróbki