Wpis z mikrobloga

Doradzi ktoś? Po kilku latach nadszedł czas na wymianę maszyny. Wygląda na to, że czeka mnie przesiadka z Intela na AMD. Bazując na zestawie z purepc ułożyłem poniższe. Nie chciałbym przekraczać ~3500zł.
- G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
- ASRock B450 Pro4
- ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro
- Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6
- AMD Ryzen 5 3600
- SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze

Zastanawiam się nad wymianą grafiki na coś trochę tańszego. PC na pewno zostanie wykorzystany do grania w nowsze gierki, sporadycznego użycia CAD itp. Ujdzie taki zestaw? Chciałbym, żeby znowu wytrzymał kilka lat. Aktualnie posiadam jeszcze SSD Crucial 1 TB na SATA oraz stary HDD. Uwagom dołóż jeszcze 1000zł i kup coś porządnego dziękuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pc #pcmasterrace #skladamkomputer
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PC na pewno zostanie wykorzystany do grania w nowsze gierki, sporadycznego użycia CAD itp. Ujdzie taki zestaw? Chciałbym, żeby znowu wytrzymał kilka lat.


@Lombo: w takim wypadku poczekałbym na 3060, na pewno nie schodziłbym niżej niż 2060 jak chodzi o nowe tytuły AAA w najbliższych latach
  • Odpowiedz
w takim wypadku poczekałbym na 3060, na pewno nie schodziłbym niżej niż 2060 jak chodzi o nowe tytuły AAA w najbliższych latach


Nie zależy mi na graniu w ultra, medium-high za parę lat zdecydowanie wystarczy. W CADach też będą to raczej nieskomplikowane projekty. Chyba, że cena 2060 spadnie po premierze 3060?
  • Odpowiedz
@Lombo: zależy od rozdzielczości w jakich grasz, w fullHD daje to radę, ale ta rozdziałka powoli odchodzi do lamusa na korzyść 1440p i jeżeli będziesz w najbliższych latach wymieniał też ekran - to wtedy takie 2060 to minimum

Cena spadnie używek, natomiast 3060 powinno zapewnić dużo lepszą wydajność niż 2060 przy niedużej różnice w cenie. 2xxx to już paroletnie karty
  • Odpowiedz