Wpis z mikrobloga

Czy w mpk muszę okazać poprzedni bilet podczas kontroli?

Jechałem autobusem z trasą 26 minutową, poprzedni bilet skończył mi się po 8 minutach od rozpoczęcia trasy więc skasowałem kolejny 20-minutowy. Rewizor biletów podbił do mnie moment później i poprosił o bilet aktualny oraz poprzedni. Tutaj zaczyna się problem... Nie miałem poprzedniego biletu, prawdopodobnie #!$%@?łem go do kosza wraz z papierami z kfc. Pan kanar stwierdził że jechałem wcześniej bez ważnego biletu mimo tego, że pokazałem mu ten aktualny z jakdojadę, poprosił o dowód, spisał dane i za chwilę podbił z "prośbą" o podpis, którego złożenia odmówiłem. Bez słowa odwrócił się i zajął miejsce siedzące parę metrów dalej. Co mnie teraz czeka? Przyjdzie kwitek z wezwaniem do uiszczenia zapłaty? Płacić to? Odwoływać się? Przecież w trakcie kontroli miałem bilet... Nie mam ochoty ani czasu na szarpanie się po sądach. xD

Jeśli moja wina to ch#j mi w dupę( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mpkkrakow #kiciochpyta #jestemdebilem #kanary #bilety #krakow
  • 17
  • Odpowiedz
Rozumiem jego obawy, bo faktycznie z trzeciej osoby wyglądało to tak jakbym kupił bilet kiedy już wiedziałem że jestem kolejny z rzędu do sprawdzania. Śmieszne jest to że w autobusie byłem jedynie ja i 2 zamaskowanych, zabunkrowanych osobników w ortalionowych kurtkach i w momencie kiedy miałem telefon z apką jakdojadę i świeżym biletem w ręku, ten wyskoczył jak partyzant i zaatakował. Ni dzień dobry, ni uj w dupę. ( ͡° ʖ
  • Odpowiedz
@czlowiekzzksiezyca: @brakloginuf: Czy jest szansa że jak pójdę tam do nich do bazy to będę mógł sprawdzić dokładny czas kontroli? Mam nadzieję że nie mogą sobie zaginać czasu, bo w trakcie kiedy mówił że prosi o bilecik to mi z niego dopiero parę sekund ubyło... Tłumaczenie też nie pomogło, pierwszy raz się spotkałem z takimi dociekliwymi i zapartymi kanarami.
  • Odpowiedz
@robertK Milion myśli w głowie, pierwszy raz w takiej sytuacji byłem i wiedziałem że jeśli odmówię mu okazania dowodu, to może zadzwonić pod 997 aby mnie zidentyfikowali.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nyurek: pytanie za srylion punktów:
Czy kupiłeś bilet zaraz po tym jak wszedłeś do autobusu? Jeżeli jechałeś i po którymś przystanku kupiłeś bilet to chyba nie da się nic zrobić, ale jeżeli dopiero wszedłeś i kupiłeś to nic Ci nie mogą zrobić :)
Dwa razy miałem taką sytuację że wbiegłem albo wszedłem i kupiłem w telefonie to mi zaakceptowali.
Nawet raz kanar się pytał czy dopiero wszedłem i jak powiedziałem że
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam: Kupiłem bilet już w trakcie podróży, ponieważ wiedziałem że poprzedni mi się wtedy przedawnia. Podjadę dzisiaj do nich i zapytam o czas kontroli, jeśli będzie wcześniejszy niż ten na kwitku jakdojadę, (o ile będę miał wgląd), to pozostaje mi zabulić bo nie mam żadnego potwierdzenia iż wcześniej podróżowałem na innym bilecie.
Pierwszy raz miałem taką sytuację. Mój błąd że bilet zapodziałem.
Mam nadzieję że mogę to dalej zapłacić jeśli odmówiłem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kokrys: @Niebadzlosiem: w kwestii wyjaśnienia, nie trzeba podpisywać bo to nie jest mandat, to tylko oplata dodatkowa

A policja nie jest odpowiedzialna za kontrolę biletów więc nie wiele tutaj pomoże.

  • Odpowiedz