Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,

ja z bardzo nietypowym tematem. Bardzo chciałabym mieć kociaka, jednak mam straszną alergię :( wyczytałam, że są rasy, które mogą mnie mniej uczulić, jednak przed zakupem chciałabym temat "przetestować". Moja znajoma posiada Ragdolla i ta rasa niestety się dla mnie nie nadaje. Szukam kogoś kto posiada kota rosyjskiego niebieskiego we Wrocławiu bądź okolicach i byłby tak uprzejmy żeby spotkać się ze mną na te 15-20 minut. Moja alergia objawia się bardzo szybko. Uprzedzając wszelkie pytania, kontaktowałam się już z hodowlami. Zasugerowano mi, żebym spróbowała poszukać domu z jednym kotem, gdyż u nich ten alergen występuję w bardzo dużym stężeniu.

Czy znajdzie się jakaś dobra dusza która byłaby mi w stanie pomóc?

  • 8
@Anable: na studiach razem z siostrą wynajmowałem mieszkanie i pewnego razu dostała kota, syberyjskiego. Cierpiałem na początku, brałem jakiś lek odczulający przez tydzień. Po tygodniowej kuracji w końcu wróciłem do mieszkania i sierściuch może mi spać na klatce piersiowej. Syberyjskie należą do tych mniej uczulających, do tego są bardzo ładnymi kotami, więc może spróbuj z tą rasą? Mówię to jako osoba, która reagowała dusznościami na jakiekolwiek koty w pomieszczeniu, a później
@MadIen: to było z 8 lat temu... ale jeżeli mnie pamięć mnie nie myli to brałem Loratan i jeszcze jeden lek, któego nazwy nie mogę sobie przypomnieć (szukam, jak znajdę to zatostuje tutaj). Ale pewnie jak to z lekami i alergiami - your mileage may vary. Kolejna rzecz która zauważyłem, to to, że koty niewychodzące zdecydowanie mniej mnie uczulają od wychodzących, są po prostu czystsze :)
@Anable: Znalazłem artykuł, że można się "odczulić" na koty, ale trwa to wiele lat.
Słyszałem o tym, że koty rasy Sphynx nie uczulają, ale trzeba mieć specyficzne poczucie gustu :)
Chodzi o to, że uczulają enzymy zawarte w ślinie. Czym kot się częściej myje, a enzym pozostaje na sierści - tym bardziej uczula. Czym dłuższa sierść, czym więcej jest go na sierści.

Powinnaś zrobić badania na jakie biało jesteś uczulona. Pamiętaj,