Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, czy ktoś z Was przypadkiem nie mieszka w okolicy Lipskiej w Krakowie? Szykuję się do podpisania umowy wynajmu mieszkania przy tej ulicy i obawiam się woni nawiewanej z Rybitw. Dziś byłem w okolicy i bardzo mocno dawała się we znaki. Zastanawiam się jak wygląda kwestia tego zapachu na co dzień - czy jest upierdliwa, jak często się pojawia.
Będę wdzięczny za informacje :)

#krakow
  • 11
@HyperX: Znajoma mieszka w okolicach Myśliwskiej (czyli jeszcze trochę na północ) i mówi, że czuć. Widać poprawę względem poprzednich lat wiec jej zdaniem mogą coś robić w kierunku poprawy zapachu w okolicy.

Kraków planuje bardzo rozwinąć tę część miasta. Mają tam powstać nowe bloki, tramwaj przedłużony aż do obwodnicy gdzie będzie P+R wiec może kiedyś ten problem będzie rozwiązany ostatecznie. Lokalizacja fajna, szybki dojazd do centrum a w pobliżu Bagry.
@HyperX: przymierzałem się kiedyś do zakupu mieszkania w tamtej okolicy. Rozmawiałem z mieszkańcami tamtych osiedli i po tym zrezygnowałem. Po prostu śmierdzi. Niby wschodnich wiatrów jest tylko 10% ale mi tam zbyt często smierdzilo. Jeździłem przez tydzień w różnych porach w tamte rejony, polecam się poświęcić ze trzy dni spacerów i samemu ocenić.