Wpis z mikrobloga

Mireczki... Jak u Was z jakością obrazu w TV 4k? Przede wszystkim podczas wydarzeń sportowych (mecze).

Posiadam Samsunga 4k i mam za piłką ciągnącą się poświatę. Przy czym na kanałach 4k nie ma takiego problemu, ale tylko na full HD.

Macie pomysł, czy mam coś gdzieś zmienić w ustawieniach tv? Jak muszę tylko dogrzebać jaki to konkretny model. Może to coś więcej powie.
Jak macie u siebie?

Wszystko u mnie śmiga przez xiaomi boxa.

Dzięki i pozdro! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#teleelevidenie
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dadi_81: Może. masz jakieś #!$%@? upłynnianie włączone, w tv samsung to się może różnie nazywać, spróbuj powyłączać wszystko co brzmi jak ulepszanie obrazu
  • Odpowiedz
@dadi_81: Na full hd transmisjach ustaw sobie w mi boxie rozdzielczość 1080i 50Hz. A najlepiej korzystaj z jakiejś apki, która sama dopasowuje automatycznie ilość klatek do danego materiału wideo. Najlepszą jakość i tak będziesz miał na apce od Samsunga, płatny smart iptv musisz wtedy wgrać ręcznie.
  • Odpowiedz
@dadi_81: u mnie na LG 4k, nie zauważyłem problemów, lecz ja oglądam bezpośrednio na TV przez SIPTV, bez dodatkowych urządzeń, wiec to może mieć znaczenie, lecz tak jak pisali inni podstawa to wyłączyć wszystkie ulepszacze obrazu
  • Odpowiedz