Wpis z mikrobloga

Witam, chciałbym zrobić mały upgrade swojego komputera. Powiedzmy, że dorzucam 1000zł do kasy ze sprzedanych komponentów.

Komputer służy głównie do gier. Obecnie zestaw wygląda tak:

- Ryzen 5 2600 (chłodzenie box)
- Gigabyte B450 AORUS ELITE
- MSI GTX 1070 ARMOR 8GB
- 2x Crucial 8GB 3000MHz Ballistix Sport 16CL

1. Wymieniać procesor, czy zainwestować w chłodzenie i kręcić ?
2. MOBO na 100% do wymiany. Bardzo okrojona z ustawień w biosie i słaba sekcja zasilania.
3. Poczekać na rozwój sytuacji po wyjściu nowych kart od zielonych i ZEN3 ?

#pcmasterrace #komputery #skladamkomputer #morele #xkom
  • 13
  • Odpowiedz
@MICHAAU: slaby pomysl. Plyta sobie spokojnie poradzi z tym prockiem a nawet bardziej pradozernymi. Jedyne co bym zrobil to dorzucil 8gb ramu i podkrecil pamieci. No i sprzedaz 1070 i zakupc mocniejszej grafiki za to co zostanie. Tutaj bym poczekal na wieksza dostepnosc nowych RTX i premiere od AMD. Jezeli nie zalezy ci na kazdej klatce 120+ fps to procek da rade jeszcze dlugo
  • Odpowiedz
  • 1
@MICHAAU RAM tylko w jednej kości? Poza tym oc procka. Co do mobo to się nie pomyliłeś? Na słabszej b450m d3h ludzie kręcili r1700.
  • Odpowiedz
2. MOBO na 100% do wymiany. Bardzo okrojona z ustawień w biosie i słaba sekcja zasilania.


@MICHAAU: nie

Kup większą pamięć RAM i może kartę graficzną.
  • Odpowiedz
@MICHAAU: No to krec ramy wg poradnikow, to daje wiekszego kopa niz nawet OC procka. Z OC procka wiadomo bedzie jeszcze lepiej. Jak napisalem, jezeli nie zalezy ci na maks fps w fhd w szybkich strzelankach 120fps+ to wymiana procka sie srednio oplaci. Szukalbym jakiejs nowej grafiki ale to dopiero po premierach.
  • Odpowiedz
@MICHAAU: Zmień grafikę na 3070 / 3060ti / 3060 / coś od AMD jak w końcu pokażą. Procka i ramy podkręć. Nie ma sensu sprzedawać i kupować czegoś niewiele młodszego. Pamiętaj, że Tarkov ma bardzo słabą optymalizację. Sam mam 1070 i dopóki siedziałem na FHD to nie czułem ciśnienia jej wymieniać, a łącze ją z i7 3770k ;D, ale tutaj sporo dała zmiana monitora na 2560 x 1440 co odciążyło procka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MICHAAU: Bym na RTX 3060Ti poczekał po ile będzie, ale z pułapu 1070 nie powinien to być powalający upgrade.Obie karty będą nadal na 8 GB VRAMu. Upgradeproca ci mało da chyba, że w Minecrafta grasz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°).
  • Odpowiedz