Wpis z mikrobloga

#lefcosrobielo

Czasem wracają mi uczucia. Takie, że coś mi się podoba, coś warto, coś jest piękne. Uczucia, że fajnie byłoby coś zrobić, że fajnie jest coś robić. Podjąłem pracę wyjścia z #doomer jeszcze kiedy te uczucia były sporadyczne i nietrwałe. Sporadyczne nadal są, ale vibe utrzymuje się dłużej. Jest to bardzo miłe, trzeba pressować, aby te stany były coraz częstsze. Problemem jest to, że te stany są dla mnie nieuchwytne, nie wiem na czym polegają i co je powoduje. Chcę się unosić częściej, czuć dobro w serduszku. Jest tu ktoś kto ma tę wiedzę psychologiczną co to jest? Poradźcie kochani.
  • 10
@Mow_do_mnie_mistrz: Lekarza? Mam iść do lekarza i zarządać: Mów mi pan do #!$%@? nędzy, dlaczego od 25 lat jestem smutny co wypruło ze mnie ostatnie pokłady pięknych uczuć?

Może ktoś miał podobnie i wie z czym to się je. Miałem kilka historii na wypoku, gdzie ktoś się pytał o to na co wcześniej w życiu trafiłem i zawsze starałem się pomóc. A czy na dobre mi wyjdzie? Nie wiem jakim debilem
Tak sobie myślę, że może to się nazywa bardzo prosto - inspiracja. Może te stany to momenty kiedy jestem zainspirowany do normalnego życia. Do chęci bycia przeciętniackim jak tylko się da. Rozumiem, że to słowo może kojarzyć się jednoznacznie z byciem zainspirowanym do nagrania piosenki, napisania książki, jakiegoś wielkiego czynu. Może tym wielkim czynem jest dla mnie wrócić do normalnego życia? Jednak nie czuję, że to oddaje całość. Może to marzenie o
@drapieszny_jak_lef:

Mam iść do lekarza i zarządać: Mów mi pan do #!$%@? nędzy, dlaczego od 25 lat jestem smutny co wypruło ze mnie ostatnie pokłady pięknych uczuć?


Dokładnie tak. Ja tak zrobiłem. Mózg różnie działa i depresja nie u każdego wygląda tak samo, często nawet o tym nie wiemy. Ale jak się przedstawi swoje rozterki i problemy specjaliście, to jest duża szansa na to że Ci pomoże. Mi sie udało, wystarczyło
@Dust_Mephit: Niestety to nie to. Pojawia mi się czasem hyperfocus, ale samo flow to już odległe mi zjawisko. Te pozytywne odczucia jakie tu wypisałem są bardzo podobne do tych we flow, ale nie zgadzają się inne punkty.
@: A nie myślałeś że to twoje flow i pozytywne uczucia to może być hipomania, najczęściej wystepująca w przebiegu zaburzeń dwubiegunowych.