Wpis z mikrobloga

Hejka, planuję zakupić swoją pierwszą deskorolkę aby zacząć swoją przygodę z tym wszystkim. Moje pytanie jest takie, jaką deskorolkę polecacie do 300 zł? Nie chcę na start pakować sporej sumy w deskę, szczególnie na początku. Mam 184-185 cm wzrostu, waga 85 kg i rozmiar buta 45. Zastanawiałem się nad deskami firmy Enuff, mają wagę użytkownika do 90-100 kg, ale nie jestem pewien i nie mam szczerze nikogo kogo mógłbym się zapytać o pomoc. Wielkie dzięki z góry każdemu, kto chciałby poświęcić chwilkę swojego czasu.

#deskorolka #skateboarding
  • 12
@MiodowyBaron też kupiłem cała enuffa za 500 zł około, wszystko dobrze itp. póki nie zaczniesz skakać ani nic kręcić to traki wystarcza. Grunt na początek jak najwięcej jeździć musisz się nauczyć jeździć i czuć pewnie z balansem ito dopiero wtedy zaczynaj ollie i resztę, i najlepiej od razu w jeździe bo później będzie problem. Jaki rozmiar deski bierzesz ?
@CzornyFinger: Raczej jazda z wykorzystaniem wszystkiego co miasto daje, nie mam sensownego skateparku w swoim mieście, co do rozmiaru zastanawiam się nad 8. Wiesz, chodzi mi tylko o to aby zacząć na czymś co chociaż wytrzyma mi początkowy etap nauki, gdzie z czasem będę mógł wymienić części na lepsze lub po prostu kupić coś droższego, z wyższej półki gdy będę pewien, że to jest to co mnie kręci. Nie przelewa się
@MiodowyBaron to większe kółka i miększ, deskę weź większą trochę będziesz czuł się wygodniej ja mam chyba 8.5 albo rozmiar mniejszą przy 190 i wiośle 47. Deska to specyficzny sport, ogółem upadki są na porządku dziennym, jeżeli się nie zniechecisz to połowa sukcesu, ale mówię jak czasami wychodzę się wywalę z kilka razy po którymś mi się nadzwyczajnej odechciewa jeździć i wracam po godzinie dwóch. Polecam do tego ochraniacze na kolana, kask
@arc_tic to że teraz o tym nie myślisz nie znaczy że za kilkanaście dziesiat lat nie zacznie Cię to boleć i dawać się we znaki, a potem oj oj jak boli a ochraniacze zawsze mogą pomóc w amortyzacji czyż nie ?
@CzornyFinger to nie jest sport dla miękkich pip sorry. Tu na kolana i łokcie raczej się nie upada. Jedynym ochraniaczem który ma sens to nadgarstkowy i kask ale to już bowle i rampy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MiodowyBaron: ten Globe za 330zl co miras wyżej wrzucił będzie spoko, warto dorzucić te trzy dyszki. A co do ochraniaczy- na kolana i łokcie na początku mogą się przydać, ale z doświadczenia ci powiem, że z czasem jedyne ochraniacze jakich używam to te na piszczele-najtansze piłkarskie za 30zł są spoko. Po wielu latach spędzonych w deskorolce nadal się zastanawiam, czemu prawie nikt tego nie używa, przecież każdy skejt ma poobijane piszczele