Wpis z mikrobloga

@SoulVictus: wpisz sobie pytania rekrutacyjne csharp w google, pewnie będą pytać o takie podstawy jak hermetyzacja, polimorfizm, różnice między value type, a reference type. może jakies wzorce podstawowe jak singleton, może o solid zapytają. pewnie im więcej odpowiesz tym lepiej wyjdziesz ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SoulVictus: jak ja chodzilem na rozmowy stażowe to w dużych firmach często były testy a dopiero na drugim etapie była rozmowa. Strasznie mi się to nie podobało.
  • Odpowiedz
@SoulVictus: Bardzo szanuję firmy w których na stanowisko seniora jest godzinna rozmowa sprawdzająca wiedzę i może jakiś krótki test z programowania w parach i tyle.

W ogóle nie szanuję tych, które wysyłają '2 godzinne' zadania, których nie zrobisz z czystym sumieniem nie poświęcając na nie tygodnia (w tym testy testy, refaktoryzacja), później 4 kolejne etapy: rozmowa telefoniczna, rozmowa techniczna z programowaniem, spotkanie z połową firmy a na końcu spotkanie z HRem.
  • Odpowiedz
@Hektorrr: Akurat zadania przesiewają kandydatów, którzy nie są zainteresowani do końca pracą w firmie lub nie są wcale tak uzdolnieni lub nie znają technologii, które są wykorzystywane w firmie. Zazwyczaj są to bardzo proste zadania - wystarczy wpaść na pomysł, a kod się później sam pisze.

Większość osób odpada na takim zadaniu, a przecież w nich nic trudnego nie ma.
  • Odpowiedz
@RezuNN: To zależy od zadania.

Raz rozmawiałem z leaderem teamu, który mówi, że w 4 godziny można zrobić zadanko.
A zadanie w treści miało 3 mirkoserwisy, pokrycie testami w 100%, metryki i zewnętrzny logger, obsługę wyjątków i UI w Angularze.
Nic trudnego ale estymacja kompletnie z czapy a ja nie mam zamiaru spędzać tygodnia (bo przecież trzeba to robić po pracy albo w weekend) na jednym tylko zadaniu kiedy 10 rekruterów
  • Odpowiedz