Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie.
Dostałem konsolę ps4 slim z uszkodzonym wejściem HDMI, który również wyrwał z lutu jedną z 4 cewek filtrujących(chyba). Zastanawiam się czy wziąć się samemu za naprawę czy lepiej oddać to do jakiegoś serwisu. Lutować umiem, gorzej z tą małą cewką by było, no i nie wiem czy HDMI do zwykłej ps4 będzie odpowiednie do slim
#ps4 #serwiskonsol #elektronika
Pan_Leszy - Mirki, mam pytanie.
Dostałem konsolę ps4 slim z uszkodzonym wejściem HDM...

źródło: comment_1601467730fI1XGCkGPZ2cY28m1MBoCH.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pan_Leszy: jeżeli faktycznie umiesz lutować i masz lutownice hot air to bez problemu sam sobie to zrobisz. Niestety jeżeli dysponujesz tylko lutownica oporową czy transformatorowa to elementy będą za małe a przylutowanie nóżek z HDMI jest wręcz niemożliwe w ten sposob
  • Odpowiedz
@Pan_Leszy: Ja po wymianie analogowych padów w xbox360 za pomocą transformatorówki i "lutownicy z lidla" z trzęsącą się końcówką (brak możliwości dokręcenia nawet na gorąco) kupiłem stację lutowniczą i hot-air'a. CO prawda tamto zrobiłem i działa od roku, ale wkurzenie pamiętam do dziś. Jeżeli masz "coś zwykłego" do lutowania, to lepiej się zastanów - bo poniszczysz tylko ścieżki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pan_Leszy: wiesz, ja nie mówię, że to jest niemożliwe do zrobienia tylko strasznie się nameczysz nie mając odpowiednich narzędzi. Wlutowane tej cewki filtrującej lutownica kolbowa będzie wymagało od ciebie chirurgicznej precyzji a hotair'em byś w 2 minuty zrobił.
Ja bym kupił części sam, potem dał tylko komuś do zlutowania. Łącznie zmieścisz się w 50 złotych a nie będziesz się musiał z tym szarpać.

Cewka, chyba taka sama jak brakującą
  • Odpowiedz