Wpis z mikrobloga

Hej, jestem dość nowy w szachy. Wiem jak się ruszają figury, roszada, bicia w przelocie, ale jeśli chodzi o jakąś taktykę, to płakać się chce jak się patrzy na moją grę. Są w internecie jakieś legit kursy/poradniki (po polsku albo angielsku) dla kompletnego nowicjusza?
#szachy ##!$%@?
  • 10
@t0x1c_rag1ng_b0t: No w sumie jest tego cała masa. Ale tak jak mówi @archi3 - fajne kompendium wiedzy dla początkującego robi chess.com, który krok po kroku tłumaczy wszystko. Minus taki, że w wersji darmowej tempo udostępnianych lekcji - chyba jedna na parę dni Cię będzie ograniczało.

Ale podobne tutoriale ma apka na androida Magnus Trainer z mniejszymi ograniczeniami: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.playmagnus.development.magnustrainer&hl=pl
Kup se książkę, a nie jakieś portale...

@Vit77:
Możesz polecić jakąś dobrą książkę dla kogoś kto umie grać, tzn. zna zasady, ale chce Dobrze Grać? Fajnie, jakby był w formie ebooka.

Z góry dzięki!
@WujekAtom: Jak znasz zasady to dalej musisz ogarnąć podstawowe zagadnienia co i jaką figurą da się zrobić. Kiedyś na tym etapie była fajna "Szachy" Mirosławy Litmanowicz, a teraz to nie wiem co jest na topie.