Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem przenieść numer z orange do heyah (tmobile). Przeniesienie miało nastąpić dnia 26.09.2020. Tmobile ma jakiś błąd i od kilku dni nie mam dostępu do numeru, nie da się do mnie zadzwonić. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dzwoniłem z innego na infolinie Tmobile, zgłaszałem problem trzy razy, pisałem email.
Co poza czekaniem mogę zrobić żeby odzyskać działający numer? Jest tu ktoś z heyah lub tmobile?
#heyah #tmobile #siecikomorkowe
  • 10
Co poza czekaniem mogę zrobić żeby odzyskać działający numer?

@linek_big: Raczej niewiele lub wręcz nic. To sieci "stara" i "nowa" muszą to "przetrawić". Jeśli u którejkolwiek z nich pojawi się problem, to cały proces się opóźnia.
Ewentualnie nie zaszkodzi co jakiś czas (kilka, czy kilkanaście godzin) wyłączyć i włączyć telefon (żeby urządzenie się ponownie zalogowało do sieci komórkowej).
Napisałem skargi, powołałem się na:


Prawo telekomunikacyjne

Stan prawny aktualny na dzień: 05.10.2020

Dz.U.2019.0.2460 t.j. - Ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne

Obserwuj akt

Art. 71b. prawo telekom.

Przeniesienie numeru

1.

Przeniesienie numeru, o którym mowa w art. 71 przeniesienie przydzielonego numeru do istniejącej sieci operatora, następuje nie później niż w terminie 1 dnia roboczego od dnia wskazanego w umowie o świadczenie publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych z przeniesieniem