Wpis z mikrobloga

#rtx 3080
#nvidia
Hej Mireczki kto ostatni z morele ma już wysyłkę MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio. Bo jak przydusiłem babeczkę z obsługi to powiedziała, że ostatnie zamówienia w realizacji są z przed 15 czyli jakieś 30.()
  • 22
  • Odpowiedz
@gosso: No ale o co chodzi? Rynek USA ma niedobór kart, to przecież Polski stock musi leżeć i kwiczeć. Xkom powiedział że jeżeli bym zamówił MSI TRIO 3 dni temu to przewidywana data dostarczenia połowa listopada. Do mnie dzisiaj właśnie dotarła karta a byłem 3/4 w kolejce ale czuje że zrobię komuś dzień bo najpewniej tą karte zwrócę Morelą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@micin3: Właśnie powinienem był zamawiać na xkomie bo owocki lecą w kulki. Zero jakichkolwiek info a niby partner msi. I jak jest w końcu z tymi kondensatorami ma dwa MLCC czy pojedyczny?
  • Odpowiedz
@gosso: No niby partner MSI a kartę wysyłali po Xkomie bo znajomy dostał przedemną XDD
Co do MLCC: Nie wiem bo nawet nie rozpakowywuje jej.
Poza tym nie sugeruj się tą paniką o MLCC bo już potwierdzone że to nie jest przyczyną: FE, TUF ma niby zrobione porządne kondensatory a sypie się jak każda inna. Dzisiaj wypuszczone sterowniki też pomogły i na Reddicie już raportują że jak wcześniej się wysypywała karta
  • Odpowiedz
@gosso: nie rozumiem tego zdania twojego, sprzed 15 czyli jakies 30 - o cho chodzi?

ja zamowienei zlozylem w xkomie na ta karte o 15:10, date dostepnosci podana w mailu mam na 1 pazdziernika, pytalem ich na czacie kilka razy czy cos wiecej wiadomo, jakie prognozy etc, ale nie chcieli podawać info. Dzwonić mi się srednio chce, jak po 1 pazdziernika nie dostane nowego info to wtedy bede dzwonic
  • Odpowiedz
@Keiano: Chodzi o to że Morele wysłały tylko zamówienia sprzed godziny 15:00, dnia 17.09.20, czyli całe 30 sztuk po tygodniu premiery.

@LegoBatmanRules: Raczej nie chcą podawać. Jakbyś zadzwonił do Xkoma, to byś się dowiedział ile wysłali, kiedy mają następną wysyłke itd, nie chce mi się wierzyć że Morele, ich bezpośredni konkurent, nie ma takich informacji (szczególnie że to Morele, nie Xkom są partnerem MSI w Polsce)
  • Odpowiedz
@Keiano: Sprzed godziny 15 czyli jakieś 30 zamówień a może nawet mniej bo ktoś tu pisał, że jest 25 i nic nie dostał. Głodny jestem zjadłem "zamówienie"¯\_(ツ)_/¯. Problem z Morelami jest, że podają info dopiero jak karta fizycznie się u nich znajduje. Ktoś niżej pisał parę dni temu że o 10 miał maila, że nie wiadomo kiedy będzie karta a kilka godzin później dostał datę wysyłki. Nikt nic nie wie ale
  • Odpowiedz
Ktoś niżej pisał parę dni temu że o 10 miał maila, że nie wiadomo kiedy będzie karta a kilka godzin później dostał datę wysyłki.


@gosso: To byłem właśnie ja bo szukałem już innej opcji bo żadnego kontaktu z Morelami nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A ja zamówiłem z x-komu 21 września i na maila dostałem info o dacie dostępności 05.10. Wziąłem kartę 3080 Gigabyte Gaming OC, bo z tego co na wykopie i w internecie widzę jest bardzo mało popularna.

Zadzwoniłem do xkomu spytać się co i jak, bo poza kartą mam też zamówiony dysk twardy i zasilacz, no to powiedziałem że jakby miało być tak jak w internecie straszą, że w listopadzie albo grudniu dopiero
  • Odpowiedz
@LegoBatmanRules: Ja też zamówiłem w Xkomie Strixa, i ostatni raz jak dzwoniłem to usłyszałem że planowana dostawa do nich to 12.10.20, i niby z tej wysyłki mają mi już przesłać kartę (I dlatego właśnie zwracam swojego MSI).
  • Odpowiedz