Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam lapka do 3k, głownie studia, internet, czasem programowanie i lekki video editing, w żadne gry nie mam zamiaru grać. Najlepiej 14 cali, bateria +6h, w miare spoko matryca i kolory, waga obojętna.

Znalazłem takie coś:
Lenovo IdeaPad 5 14ARE05 14" AMD Ryzen 5 4500U - 16GB RAM - 512GB Dysk za 2800zł.

Spoko, czy szukać dalej?

#laptop #laptopy #komputer #komputery
  • 8
@TDRaiz: Hmm, może Acer Swift 3, matryca co prawda nie najlepszej jakości (ale w tej cenie trudno o dobrą matrycę i każda jest prawie równie słaba jeśli chodzi o pokrycie sRGB i max jasność) ale jest IPS. Parametry podobne ale niestety wersja z 16gb ramu to 3,5k, z 8gb zamkniesz się w 3000zl Sam szukałem ideapada 5 z ipsem ale w Polsce chyba nigdzie nie można go dostać niestety. Mówię tu
@TDRaiz: Dokładnie, miałem go w rękach i jest bardzo lekki i praktycznie cały z aluminium a ekran mimo tego, że w recenzjach na niego narzekają nie jest najgorszy jeśli nie będziesz na nim robił jakiejś grafiki etc
@Ver0s: No z wstępnego rozeznania to jeszcze nie znalazłem żeby ktoś absolutnie nie pluł na ekran w recenzjach w laptopach ponizej 3k, takze chyba musze zalozyc ze w tej polce cenowej ekran moze być co najwyżej znośny