Wpis z mikrobloga

Jaki masz obecnie telefon, jak długo, i dlaczego akurat taki a nie inny ?

Osobiście mam Xiaomi mi mix 3.
Mam go rok z górką. Wybrałem go ze względu małych ramek, ceramiki z tyłu, oryginalności, tzn smartfone slider, zaprojektowany sprytnie, za pomocą magnesów, więc nie ma prawa się zepsuć bo jest proste, kamery przednie też dzięki temu są schowane a więc zabezpieczone przed zarysowaniami. brak notcha też był dużym atutem, nigdy mi się te notche nie podobały i nie chciałem mieć telefonu z czymś takim. Poza tym telefon fabrycznie miał dużo akcesoriów, np ładowarkę indukcyjną z której korzystam i jest to wygodne. Chciałem też jakiegoś flagowca, z początku myślałem o samsungu s10e ale cena skutecznie wybiła mi ten pomysł z głowy. Gdzież prawie 3 klocki dawać za telefon, i odpuściłem go. mimix3 był około 1000zł tańszy.

Brakuje mi w nim wodoszczelności, jacka. Nie ma trybu makro w aparacie. Z początku myślałem że coś jest zepsute, ale ten telefon po prostu nie ma makro. Nie da się zrobić zdjęcia makro. Manualna ostrość kończy się zdecydowanie za wcześnie.
Lenovo k6 note które miałem wcześniej mogło być zdecydowanie bliżej obiektu aby zrobić ostre zdjęcie niż mi mix 3.

Lekko przeszkadza jeszcze jednak ta waga.. telefon waży prawie ćwierć kilo. Magnesy swoje robią..
Nie jest o jakoś szczególnie uciążliwe. ale po prostu czuć ten telefon gdziekolwiek się go nie trzyma.

Także jak ktoś myśli o zakupie np obecnego krzyku mody, tj Poco X3 czyli niby najlepsza słuchawka do kafelka. To na prawdę weźcie sobie go najpierw w rączkę zanim kupicie, bo ważny prawie tyle samo co mi mix3 i lepiej sobie sprawdzić czy coś takiego komuś odpowiada bo mi ledwo.

Tak poza tym nie ma na co narzekać, wszystko działa.

#telefony #smartfon #komorka