Wpis z mikrobloga

Posiada ktoś AiO Arctic Liquid Freezer II 360 ? Składam PC, mam właśnie to AiO, radiator + wiatraki to 63 mm grubości i potrzebuje obudowy która pozwoli mi zamontować tego potwora na topie, wstępnie miałem upatrzoną SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB ale po konsultacji z producentem nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi czy wejdzie, problemem może nie być płyta główna bo radiator sekcji zasilania ma 32 mm, ale za to RAM ma 35 mm i tu może być podobno problem. Ktoś poleci jakąś obudowę która to zmieści w kwocie +/- 500 zł, koniecznie ARGB najlepiej z 3-4 wiatrakami w zestawie.
#pcmasterrace #komputery #hardware
  • 15
  • Odpowiedz
@eMAGieIKa44: Siemka, tak - posiadam.

Obudowa to BeQuiet Silent Base 801. Aczkolwiek wiem, że jest już nowa rewizja 802. W obudowie tej zamontujesz owe AIO na topie (ale wtedy tylny wentylator trzeba zdemontować przez grubość AIO), ale też z przodu, co ja uczyniłem w konfiguracji push-pull z dodatkowymi wentylatorami. Chłodzi jak marzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@eMAGieIKa44: Generalnie dokręciłem trzy, ale odkręciłem jeden fabryczny, właśnie ze względu na grubość :) dlatego że brakuje pół centymetra, a zawadza ramka metalowa od obudowy - więc 3 wiatraki BeQuieta SilentWings 3 High Speed 1600 obrotów mi wpychają, a 2 od Arctica wypychają powietrze.

Ta buda co mam nie jest tytanem przewiewności, a w Idle mam teraz żeby cię nie skłamać (sprawdzę w Ryzen Master) - 34 stopnie - więc jak
  • Odpowiedz