Wpis z mikrobloga

#hamak
Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z underquiltem od DD? Temperatura użytkowa do -5 w połączeniu z nie największą wagą wygląda zachęcająco. Niestety nie znalazłem żadnych sensownych recenzji. Wołam @Afrati może będziesz w stanie coś doradzić?
  • 4
@chiroks: Dzień dobry! Nie miałem okazji spać w podpince od DD, ale miałem okazję oglądać. Po spakowaniu jest to mocno duże, boczne zaczepy pasują TYLKO do hamaków od DD co mocno ogranicza jego użyteczność, kiedy będziesz używał czegokolwiek innego. Ocieplina - czyli najważniejsze w podpince - to w sumie cholera wie co. Aczkolwiek podobno ten zakres komfortu do -5 jest wiarygodny.

Otul od Lesovika to już wyższa półka cenowa, ale może
@chiroks: Gdybyś się zastanawiał nad podpinką od Wydry13, to mam letnią wersję (+7/8*C) i jest rewelacyjna. Idealnie skrojona pod wymiar, dobrze uszyta, prosta w regulacji i co najważniejsze ma ociepline Climashield Apex, która rzeczywiście działa. Po roku użytkowania podpinka dalej wygląda jak nowa.
@chiroks: Bez problemu. Wersja z apexu 133 jest zapinana na środku z pozostawieniem przerwy na wentylację - do poprawnego spania po skosie lepiej jej nie zapinać, ale jeśli będziesz miał odpowiedni śpiwór, to też zapinanie nie będzie konieczne.

Mam Otula z tego samego Apeksu, przy -7 da się w tym wygodnie wyspać, aczkolwiek to już taka dolna granica komfortu i sporo zależy od cech osobniczych, wilgotności powietrza, stopnia zmęczenia itp. Nikt