Wpis z mikrobloga

@metin360: Stateczniki są właśnie montowane, a czubek prawdopodobnie fizycznie gotowy do montażu, przy czym nie jest bynajmniej oczywiste czy będą go spawać przed czy po transporcie na platformę testową (a ekipa jest teraz zaangażowana w testowanie SN7.1, czyli nowego zbiornika paliwa). Nie widzę też żadnego związku pomiędzy zakończeniem konstrukcji SN8 a eventem "Battery day" – zapewniam, że Musk nie planuje wstrzymywać prac konstrukcyjnych z tak błahego powodu. Postęp prac nad Starshipem
  • Odpowiedz
@texas-holdem: nie śledzę tesli więc się nie upieram bo może masz rację. Raczej przytoczyłem opinie które czytałem kiedyś. A co do samego SN8 to nie byłbym takim optymistą bo projekt ma bardzo duże opóźnienie względem pierwotnego harmonogramu. I ja wiem że to musi trwać tylko nie rozumiem czemu ludzie łykają ściemy dla inwestorów.
  • Odpowiedz
nie rozumiem czemu ludzie łykają ściemy dla inwestorów


@metin360: Nie ma czegoś jak "ściemy dla inwestorów". Po pierwsze, jak inwestujesz kwoty idące w miliardy to nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia co Musk pisze na twitterze, a po drugie inwestorzy ustawiają się do Elona w kolejce za choćby możliwość nabycia udziałów w SpaceX, kolejne rundy finansowania są realizowane bez cienia problemów ze znalezieniem chętnych i to na warunkach Muska, który wciąż
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Jak akcjonariusze tesli? spacex jest w tej chwili jedną z najmodniejszych i najgłośniejszych firm świata. To nie jest bez znaczenia. Tak jak w przypadku tesli ludzie kupują nie to co jest teraz (ile zarobiła tesla w porównaniu do toyoty?) tylko potencjał rozwojowy firmy a spacex ma ten potencjał gigantyczny. Wyobraź sobie potentata dowolnej branży np. Coca-Cola w branży pićków gazowanych. I tym samym jest spacex dla przemysłu kosmicznego, tylko skala
  • Odpowiedz
Jak akcjonariusze tesli?


@metin360: Ci mający kilkaset procent stopy zwrotu tylko za ostatni rok?

spacex jest w tej chwili jedną z najmodniejszych i najgłośniejszych firm świata.


Zapewniam, że nie za sprawą wpisów Muska na Twitterze.

ile zarobiła tesla w porównaniu do toyoty?


Nie ma nic do rzeczy ile zarobiła Toyota.

Więc od początku plan ma opóźnienie. Każdy kto interesuje się spacex dłużej niż 5 lat o tym doskonale wie.


Co mają
  • Odpowiedz