Wpis z mikrobloga

lepsze cpu i gpu


@PhoenixPneuma: Praktycznie takie samo CPU, odrobinę lepsze GPU, znacznie wolniejsze SSD. Gdy będzie się powtarzać jak mantrę jak to lepsze sprzętowo jest Series X nie sprawia, że stanie się to rzeczywistością. Przewaga SX jest znacznie mniejsza niż przewaga OX nad PS4Pro - czy ktoś rzeczywiście zauważył ją w obecnej generacji?

oraz wsparcie dla dolby atoms i dolby vision


Nie ma Dolby Atmos, bo Sony wprowadza własne rozwiązanie
  • Odpowiedz
@PhoenixPneuma: w sumie to mirek @greven: idealnie podsumowal co mialem napisac, sam bym lepiej tego ujal :)

Z tym wyrokowaniem co ma lepsze bebechy poczekaj chociaz do premiery konsol, bo jeszcze moze sie okazac, ze ten dysk daje o wiele wiecej niz to pare procent lepsze gpu w xboxie :)
  • Odpowiedz
@greven odrobine lepsze gpu ? 2 tflopy ulica nie chodza. I tak wiem ze tflopy to nie wszystko ale to samo mozna powiedziec o xbox - tak czy inaczej wypada znacznie lepiej. Wolniejsze znacznie ssd zgadza sie tylko ms opublikowal video z czasem ladowania a sony... nie - jak myslisz czemu ? Bo bedzie taki sam a moze nieznacznie lepszy.

No tempest engine - ladna nazwa dla kolejnego softwarewego surround - znamy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@greven: ale nie kłóć się z nim, on jest pRoGrAmIsTą i się na tym zna xD #!$%@? z tym, że gamedev to co innego niż klepanie stronek. Poza tym bycie programistą z taką pisownią to nie lada wyczyn, szanuję.
  • Odpowiedz
@greven

Z grami sprzed 10+ lat, rzeczywiście - killer feature, bo wiadomo jak wiele osób woli grać w nieremasterowane starocie.


Gta 1, nie ma to jak klazyg :)

Wsparcie poprzedniej generacji w zupełności wystarcza. Jakby ktoś się uparł to może grać w starocie na PS Now.


Dla kazdego bijacego niemca po kasku do gamepassa ta usluga nie istnieje, bo nie ma jej oficjalnie w Polsce !1onejeden :D
Fakt ze mozna z niej
  • Odpowiedz
@Dante27 czy mozesz powiedziec choc 1 rzecz pozytywna na temat xboxa ? No nie bo jestes fanbojem. Widzisz ja swoj zakup planuje od dawna i wachalem sie dlugo miedzy obiema ofertami i po przeanalizowaniu wszystich za i przeciw uwazam ze xbox bedzie lepszy obiektywnie i subiektywnie dla mnie.

PS5 ma fajne exy - jak wyjdzie nowy god of war moze dokupie go :) i to wszystko co mi sie podoba w PS5.
  • Odpowiedz
czy mozesz powiedziec choc 1 rzecz pozytywna na temat xboxa ?


@PhoenixPneuma: mam gamepasa do 2022 za darmo z promocji, moze byc? xD

No nie bo jestes fanbojem.


@PhoenixPneuma: jesli juz mnie oceniasz, to bys chociaz przejrzal moj profil i poprzednie wpisy, bo wybacz, ale robisz z siebie teraz glupa :) Z tego co widze po tagach jestem jednym z niewielu "Soniarzy" ktorzy wyrazaja krytyczne zdanie na temat ruchow i
  • Odpowiedz
@PhoenixPneuma:

odrobine lepsze gpu ? 2 tflopy ulica nie chodza.


1.7 Tflops przewagi SX nad PS5, czyli do 15%.
One X nad PS4Pro miał 1.8Tflops przewagi - proporcjonalnie prawie 50%! Gdzie chodziło te 50% więcej Tflopsów? Bo nie widać ich było w dramatycznej różnicy wizualnej, a rynku też nie zwojowano dzięki tej przewadze - przypomnę - znacznie większej niż teraz. Natomiast SSD PS5 będzie - proporcjonalnie - prawie 100% szybsze od
  • Odpowiedz
@greven atmos xd faktycznie :) mam jakis bug w glowie i jak raz zle przeczytam cos tak zostaje :)

Setup audio przychodzi jutro wraz z tv - zgodny z dolby atmos.

No i to fakt ze za 2 miechy sie przekonamy ale na papierze wszystko mi przemawia za xboxem wiec robie taki preorder. To tez kwestia ze nie gram na PC. W innym wypadku bralbym PS5.
  • Odpowiedz
Niedoinformowany jesteś, bo były demówki ze Spidermanem - loading oraz surowa moc przerobowa. Odsyłam do googla.


@greven: jesli idzie o loadingi, to nie pokazywali tez jak to dziala na tym bieda E3 w nowym Ratchet & Clank? Cos mi swita ze byly pokazane przejscia i eliminacja loadingow
  • Odpowiedz
Setup audio przychodzi jutro wraz z tv - zgodny z dolby atmos.

No i to fakt ze za 2 miechy sie przekonamy ale na papierze wszystko mi przemawia za xboxem wiec robie taki preorder. To tez kwestia ze nie gram na PC. W innym wypadku bralbym PS5.


@PhoenixPneuma: No i spoko, jak inwestujesz kilka klocków w audio to ten Atmos ma dla Ciebie sens a Tempest to kot w worku. Potencjalnie
  • Odpowiedz
@greven yep masz tez duzo racji w tym co mowisz roznica jesli bedzie to minimalna odnosnie grafy :)

W sumie nie ma co juz tak fanbojowac xD czas wracac do zycia niemniej fajnie bylo - sporo sie nauczylem :)
  • Odpowiedz