Wpis z mikrobloga

Mireczki,
RTX 3080 MSI Ventus 3X OC - jest tego jakas recka w necie? bo nawet na reddicie ludzie pytali i nie znalezli moze cos wiedzie, co z tym fantem zrobic (mam do odebrania), brac czy czekać na asusa tufa którego recki są w necie i ma +1r gwarancji oraz no mega temperatury ale "w dostawie" ? czy obie karty jedno i to samo mniej wiecej?

#nvidia #kartagraficzna #msi
  • 26
@xmajami: Właśnie też zamówiłem MSI VENTUS i TUFa, też nie wiem którą odebrać.
TUF już jest ładnie przetestowany i ma świetne temperatury, ale cały zestaw oparty mam na MSI. Więc chyba będzie trzeba poczekać.
TUF wypada porównywalnie z gaming x trio, porównania z Ventusem nigdzie nie widziałem, ale można założyć, że Ventus będzie delikatnie odstawał od x trio... więc asus wydaje się lepszym wyborem od Ventusa, szczególnie jak znajdziesz Asusa w dobrej cenie... Problem w tym, że po pozytywnych recenzjach po asusa ustawiłą się już na pewno duża kolejka i cena się wywindowała do góry więc to kwestia tego czy możesz poczekać.

Sam o 15:00 zamówiłem
@ab13a4k: nie do końca, trio jest duzo lepsza od tufa (duzo to za "duzo" powiedziane, bo w tej gen OC poza fabrytcznym prawie nie istnieje via gamers nexus), a ventusa nigdzie testu nie ma tylko pytanie czy bardziej od tufa czy na ten sam poziom.
ja TUFa zamowilem w czasie premiery tez wiec 1-2 tyg max czekania
@xmajami: Od tej osoby na reddit niestety nie ma. Ale to mogą być poprawne dane, przy X Trio jest ok 10 stopni więcej niż ma TUF a tutaj jest więcej w Ventusie o 5 stopni niż w X Trio (15 wiecej niż TUF). Ventusy miały zawsze gorszą temperaturę niż X Trio.
@Poucz: no to wychodzi na to ze jest roznica i to spora, 10^C, z normlanym biosem na full obciazeniu to lol...
edit, tylko też to jest gaming a nie benchmark 100% obciazenie, kurde nie ma 1nego dobrego porownaniua
@Poucz: @xmajami: na tym porównaniu Gaming X Trio kręci się na 1500 RPM, a TUF na 2000. Myślę, że po zmianie krzywej chłodzenia na karcie msi i ustawieniu też 2000 RPM różnica nie będzie tak drastyczna. Niemniej TUF wypada tutaj naprawdę dobrze.